Na návštěvě nizozemského veletrhu GrootGroenPlus 2017

Rostliny, inovace a novinky na jednom místě opět představil sedmadvacátý ročník nizozemského veletrhu GrootGroenPlus 2017. Letos se tento tradiční veletrh v Zundertu otevřel profesionálním školkařům z celého světa od 4. do 6. října. Ústředním tématem byla opět Moje oblíbená rostlina!

Veletrh představil kompletní sortiment pro veřejnou zeleň a zaměřil se rovněž na vizuálně atraktivní produkt pro spotřebitelský trh. Ten si mohl každý vystavovatel zvýraznit cedulkou Moje oblíbená rostlina! Veletrh přináší veškeré potřebné informace v oboru pro mezinárodní pěstitele a velkoobchody, ale také pro zahradníky, krajináře, dodavatele, městské samosprávy a pro všechny, kteří se zabývají designem veřejných prostor.

Odborníci z královské zahradnické společnosti KVBC v rámci veletrhu ocenili nejlepší novinky. Zlatou medaili získala Buddleja alternifolia ´Pmoore12´ (UNIQUE) od společnosti Boomkwekerij a také Fargesia murieliae ´Elias´ od firmy Van Vliet New Plants BV, Stroe. Stříbrnou medaili obdržela růžově kvetoucí novinka Caryopteris clandonensis ´Lissteph´ (STEPHI) od společností Fa. Lucassen Boomkwekerij, Vorden a Boomkwekerij Elst van Bergen mts, Wernhout. Bronzovou medailí komise ocenila dvě novinky – Chamaecyparis lawsoniana ´Twisted Ball´ od společnosti Schrauwen-Moerings vof, Sprundel a Ilex meserveae ´Annys Dwarf´ (GENTLE) od firmy Van Son en Koot B. V., Kaatsheuvel.

Poprvé na veletrhu KVBC v rámci Road show představovala 25 vybraných vítězných rostlin za uplynulých deset let, které chtějí prezentovat i na jiných veletrzích.*

Článek o veletrhu naleznete v některém z následujících čísel časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down