30.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na mezinárodní vinařské konferenci vystoupí rakouský odborník Willi Balanjuk

Šestnáctý ročník prestižní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition odstartuje už ve čtvrtek 23. června od 9 hod. konferencí, na níž proběhnou přednášky předních odborníků ve vinařství. Letošní ročník se bude věnovat tématu „Vývoj a perspektivy dvou světových odrůd révy vinné ve dvou blízkých regionech" a vystoupí na něm známý rakouský odborník a sommelier Willi Balanjuk.

Na mezinárodní vinařské konferenci, která se uskuteční v novém Centru Louka ve Znojmě, zazní přednášky postavené na praktických příkladech a degustaci diskutovaných vín. Tématem konference je Veltlínské zelené & Ryzlink rýnský, Quo vadis, Vývoj a perspektivy dvou světových odrůd révy vinné ve dvou blízkých regionech – Rakousko a Česká republika. Hlavní přednášku povede uznávaný rakouský odborník a sommelier Willi Balanjuk.

Na něj pak navážou enologové Jan Palutka z rakouského Vinařství Bründlmayer z vinařského regionu Kamptal a zástupce tuzemských řad Jakub Smrčka, enolog roku 2021, z Thaya vinařství. Přednášející v rámci příhraniční spolupráce mezi Znojmem a rakouskými regiony porovnají stávající stav obou zmiňovaných odrůd.  

Kapacita konference je omezena pouze na 70 účastníků, proto neváhejte s přihlášením na www.oenoforum.cz nebo www.akcesvcr.cz. Registrace (včetně úhrady vstupného) je možná do 15. 6. 2022. Cena je 1490 Kč a zahrnuje odborný program s degustací vzorků, servis, tlumočení, poznámkové materiály a občerstvení během celého průběhu konference.

Program konference:
•    08.45 – 09.30 prezence
•    09.30 – zahájení konference
•    09.45 – 11.15 Willi Balanjuk / novinář, pedagog, uznávaný sommelier /Rakousko
•    11.15 – 11.45 – coffee break
•    11.45 – 12.30 Jan Palutka, enolog Vinařství Bründlmayer, Kamptal / Rakousko
•    12.30 – 13.00 coffee break
•    13.00 – 13.45 Ing. Jakub Smrčka, enolog roku 2021, Thaya vinařství / Česká republika
•    13.45 – 14.15 diskuse

Organizátorem a pořadatelem soutěže a konference je Svaz vinařů ČR. Soutěž podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařské centrum, o. p. s., a další organizace. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. Generálním partnerem akce je společnost Vinařský ráj.*

Zdroj: Národní vinařské centrum

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down