11.08.2010 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na cesty s kvalitou

Fruit logistica, jejíž 16. ročník proběhl začátkem února tohoto roku, se soustředila i na problematiku transportu a prezentace čerstvých produktů jako je ovoce a zelenina. Jedna z vystavujících domácích firem, bonnská Surplus-Systems UG představila plastovou mini přepravku určenou například pro nabídku exotického ovoce, zeleniny nebo bylinek. Může však obsahovat i tradiční jahody (15 kg), třešně (2 kg) nebo rajčata (2 kg). Výrobci vychvalují atraktivní design, efektivní a úsporný sklápěcí systém, hladké okraje a zaoblené rohy. Díky systému větracích otvorů se přepravované či skladované zboží nezapařuje. Na jednu vrstvu euro palety jich umístíme 21 (7 x 3 kusů). Do klasicky používané plastové přepravky se vejdou čtyři tyto mini přepravky.

Společnost Eco Pack Green Box ltd. z Izraele představila zase na Fruit logistice úspornou, univerzální a recyklovatelnou přepravku. Ta je vyrobena z rámu a poddajného dna z umělé hmoty, které je k rámu po všech stranách upevněno. Přepravka se nabízí ve velikostech 40x60, 30x40, 40x50 a 30x50 centimetrů. Tento systém přináší podle výrobce mnoho výhod, vyniká životností, ale v případě většího poškození jej lze recyklovat. Rám je vyhotoven z odolného plastu; dno z jemnějšího materiálu lze při poškození či zašpinění bez problémů vyměnit. Zájemci o tento výrobek jistě ocení i nižší náklady na jejich pořízení. Pohybují se zhruba o 30 až 70 % níže než cena standardního přepravního obalu.
Třetím typem přepravek, které nás zaujaly, jsou recyklovatelné přepravky z polypropylenu. Podle výrobce, italské společnosti Cartonplast, je využijeme pro křehké druhy zeleniny jako jsou čekankové puky nebo chřest. Jsou vyrobeny z polypropylenových desek protlačovaných z plastu a díky dvou vrstvám propojených žebry jsou lehké a měkké. Jsou odolné vodě i mrazu a díky svým hygienickým vlastnostem jsou zvláště vhodné k transportu potravin. Výrobce je schopen dodat jak klasickou přepravku všech velikostí podle zákazníkova přání, tak například krabici s víkem. Samozřejmostí je pevnost, aby se jednotlivé boxy daly skládat na sebe bez poškození obsahu.

Text a foto Helena Piková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. To vypadá dobře. To by se mi asi líbilo, kdybych dostala takovouhle bednu domů. Celkově, ty bedýnky se zeleninou a ovocem co vozí mi přijde jako fajn nápad. Ráda také vidím, když se dělá třeba ECO drogerie. Kolikrát to bývají i výrobky z České republiky. Což mi přijde ultra sympatické. Samé dobré věci.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down