18.06.2021 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Myplant & Garden 2022

Mezinárodní veletrh Myplant & Garden se po nucené pauze související s celosvětovou pandemií vrací na scénu. Už nyní probíhají přípravy, aby v se únoru příštího roku mohly otevřít brány milánské výstavní plochy.

Veletrh je také synonymem zeleného, udržitelného a flexibilního životního stylu. Podporuje všeobecnou tendenci environmentální gramotnosti, svůj podíl má i na podpoře zalesňování, ozeleňování urbánních ploch snižování znečištění měst, a iniciativách zaměřených na změnu klimatu. Svou iniciativou zasahuje i na akademickou půdu. Kooperuje s univerzitami a společnostmi, které se zabývají výzkumem, a na národní úrovni účastní se iniciativ souvisejících s ekologií, cirkulární ekonomikou a ochranou životního prostředí.

Zahradnický veletrh Myplant & Garden odráží situaci zeleného sektoru v Itálii. Organizátoři na základě svých zkušeností predikují scénář tohoto roku: „V roce 2019 hodnota produkce zahradnictví v Itálii přesáhla 2,7 miliardy EUR, ale pandemie toto odvětví výrazně zastavila.“ Produkce ve výši 2,7 miliardy EUR se promítne do kladného salda ve výši 160 milionů EUR v roce 2018 a 176 milionů v roce 2017. Nárůst o 5,8 procent je z velké části způsoben nárůstem rostlin prodeje hrnkových rostlin o 8,9 procent a obecně nárůstem produkce pro pěstování ve školkách o 3,3 procenta.

Text Daniela Urešová

Foto archiv Myplant

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 6/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down