05.05.2022 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Myplant & Garden 2022

Šestý ročník mezinárodního veletrhu Myplant & Garden byl velmi významný. Nesl se ve znamení návratu na scénu jedné z nejstěžejnějších akcí zahradnického sektoru. Od 23. do 25. února se opět otevřely vystavovatelům a návštěvníkům brány haly International Green Expo v Miláně. Udržením základního konceptu veletrhu organizátoři potvrdili, že Itálie hraje významnou roli zahradnického průmyslu v mezinárodním měřítku.

Zúčastněné společnosti konečně představily své produkty živému publiku. Dvacet procent vystavovatelů přijelo ze zahraničí – především z Nizozemska, Dánska, Německa a Francie, 18 650 vybraných odborných návštěvníků procházelo halami 12, 16 a 20, aby se seznámilo s produkty, novými technologiemi a kontakty zahradnického odvětví.

Po odmlce způsobené pandemií covid-19 se konečně mohli profesionálové zeleného sektoru setkat osobně, tváří v tvář, na řadě seminářů a workshopů. Aktuální byla zejména témata přínosu rostlin pro lidstvo, revitalizace urbánních prostředí, příležitosti a kritické aspekty týkající se měst, změna klimatu, správa sportovních areálů, technologické inovace, podnikání v zeleném sektoru, životní prostředí, udržitelnost a spotřebitelské trendy. Některá témata byla pro letošní veletrh obzvláště aktuální: úloha rostlin pro blaho lidí, přestavba městských oblastí, příležitosti a kritické aspekty týkající se řízení měst, změna klimatu, správa sportovišť, technologické inovace, zelené podnikání, životní prostředí, udržitelnost, spotřebitelské trendy.
Navzdory nejistotě posledních několika let, ke které se přidaly nejnovější akce v Evropě, dokázali pořadatelé Myplant & Garden zorganizovat návštěvu 116 oficiálních delegací zákazníků ze třiceti zemí, především z Evropy. 44 % kupujících pocházelo z východní Evropy, 10 % ze Středomoří a rozvíjejících se trhů na Středním východě. Pro italské produkty je Evropa hlavním odbytištěm a představuje 84 % veškerého exportu. Delegace vyjádřily spokojenost s kvalitou nabízených produktů i obecně s celou akcí.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 4/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down