04.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Myplant & Garden 2022    

Šestý ročník mezinárodního veletrhu Myplant & Garden byl velmi významný. Nesl se ve znamení návratu na scénu jedné z nejstěžejnějších akcí zahradnického sektoru.Od 23. do 25. února se opět otevřely vystavovatelům a návštěvníkům brány haly International Green Expo v Miláně.

Udržením základního konceptu veletrhu organizátoři potvrdili, že Itálie hraje významnou roli zahradnického průmyslu v mezinárodním měřítku. Zúčastněné společnosti konečně představily své produkty živému publiku. 20 % vystavovatelů přijelo ze zahraničí – především z Nizozemska, Dánska, Německa a Francie. 18 650 vybraných odborných návštěvníků procházelo halami 12, 16 a 20, aby se seznámilo s produkty, novými technologiemi a kontakty zahradnického odvětví.

Po odmlce způsobené pandemií covid 19 se konečně mohli profesionálové zeleného sektoru setkat osobně, tváří v tvář, na řadě seminářů a workshopů. Aktuální byla zejména témata přínosu rostlin pro lidstvo, revitalizace urbánních prostředí, příležitosti a kritické aspekty týkající se měst, změna klimatu, správa sportovních areálů, technologické inovace, podnikání v zeleném sektoru, životní prostředí, udržitelnost a spotřebitelské trendy. 

Některá témata byla pro letošní veletrh obzvláště aktuální:

úloha rostlin pro blaho lidí, přestavba městských oblastí, příležitosti a kritické aspekty týkající se řízení měst, změna klimatu, správa sportovišť, technologické inovace, zelené podnikání, životní prostředí, udržitelnost, spotřebitelské trendy. Navzdory nejistotě posledních několika let, ke které se přidaly nejnovější akce v Evropě, dokázali pořadatelé Myplant & Gardenzorganizovat návštěvu 116 oficiálních delegací zákazníků ze třiceti zemí, především z Evropy. 44 % kupujících pocházelo z východní Evropy, 10 % ze Středomoří a rozvíjejících se trhů na Středním východě.

Celý text článku naleznete v tištěné vrzi časopisu Zahradnictví 4/2022

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down