13.03.2023 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Muzeum českého venkova – zámek Kačina zahájí sezónu koncem března

V sobotu 25. března otevře Kačina brány prvním letošním návštěvníkům. Pro novou návštěvnickou sezónu připravuje různé zajímavé akce, programové prohlídky, přednášky, divadelní představení, koncerty či talk show.

Kromě celodenních rodinných akcí bude na Kačině na návštěvníky čekat například koncert skupiny Kryštof, talk show 7 pádů Honzy Dědka nebo série dalších koncertních verzí známých muzikálů v rámci Kačiny pod hvězdami. Letošní novinkou je červencový muzikál Noc na Karlštejně, který na Kačinu přiveze hvězdné obsazení.

Na jaře zahájí sezónu tzv. otevíračka s akcí Kačina dokořán, o Velikonocích připravuje české velikonoční zvyky, symboly a tradice. Následovat budou v jarních měsících Kačinské hry, celorepubliková Noc literatury, Jarní putování se sv. Jakubem či tradiční Noční Kačina.

V červnu se mohou malí i velcí fanoušci kultury těšit na kačinský divadelní festival Mokačíno, doprovázený vyprávěním loutek a strašidel v rámci programu Nevšední pohled na všední život v podzámčí. Duplicitně bude probíhat Víkend otevřených zahrad a koncem měsíce mohou návštěvníci zavítat na koncert skupiny Kryštof.

V rámci Léta na Kačině je připravený program plný pohádek, divadelních představení, koncertů a oživených nebo nočních prohlídek. Nalákat by vás mohli světové speciality na Street food festivalu nebo umění našich předků v rámci akce Zapomenutá řemesla. Chybět nebude ani prázdninová jóga v zámeckém parku, Strašidlo cantervillské, Noc na Karlštejně, Kultura pod hvězdami, večerní akce Kačina nespí nebo 4. ročník Výtvarného sympozia na konci prázdnin.

Ani podzim na Kačině chudý nebude. Těšit se návštěvníci mohou na tradiční akce, jako jsou Vinobraní, Koně na Kačině nebo komorní Zámecké čajování, které uzavře návštěvnickou sezónu. Zámek se opět otevře na nejkrásnější svátky v roce akcí Advent na Kačině o druhé adventní neděli a následně pak zbývající víkendy do konce roku s vánočními prohlídkami.*

Zdroj: NZM

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down