18.07.2022 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Muž byl obviněn z neoprávněného zásahu do půdy

Policie obvinila pětatřicetiletého muže z Královéhradecka, který před třemi lety odvezl ze dvou svých a 15 cizích parcel ornici a podorničí, přičemž vytěžením úrodných vrstev půdy těžkými stroji poškodil pozemky v okolí Hradce Králové o výměře kolem 320 arů. Ze zeminy si muž postavil u svého domu val proti hluku projíždějících vlaků, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Iva Kormošová. Doplnila, že muž svým neoprávněným zásahem způsobil dvoumilionovou škodu. Za poškození a ohrožení životního prostřední z nedbalosti mu v případě odsouzení hrozí až dva roky do vězení.

Mluvčí uvedla, že odstranění následků mužova jednání, konkrétně navezení a rozprostření ornice a rekultivace postižených pozemků, podle znaleckého posudku vyjde na více než 2,2 miliony korun. "Z dalšího znaleckého posudku provedeným Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy vyplynulo, že náprava pozemků bude trvat tři až pět let a že do té doby nebude půda vykazovat optimální půdní vlastnosti a charakteristiky," doplnila mluvčí.

Podle ní obviněný muž s policisty a dalšími subjekty sice spolupracuje a své jednání chce napravit, nicméně odsouzen může být.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down