Moravská vína s přidanou hodnotou

Životním krédem doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., vinaře tělem i duší, je podílet se na tvorbě vína jako dokonalého produktu okolní přírody, které je pro jeho rodinu a celou firmu nejen otázkou existence, ale i zdrojem radosti z vykonané práce, určitého druhu umění a zasloužené hrdosti. V nabídce akciové společnosti Vinselekt Michlovský najdete vína nejvyšší kvality řady Premier, originální přívlastková vína Vinum Palaviense, sekty Crémant de Vinselekt, Bio Vína připravená z novošlechtěnců nebo nealkoholická vína Revine.

Doc. Michlovský je současně šlechtitelem révy vinné, zabývá se především PIWI odrůdami. Na svém kontě má několik odborných knih o vinohradnictví a vinařství. Hospodaří na 125 ha vinic v systému integrované produkce v mikulovské a velkopavlovické vinařské podoblasti. Celkem devět hektarů vinic obhospodařují v systému ekologického zemědělství a dalších 5,5 hektaru vinic se v současnosti nachází v přechodném období, mezi systémem integrované produkce a ekologickým vinohradnictvím. Firma má 75 stálých zaměstnanců a deset až dvacet sezónních, vesměs Rumunů.

Doc. Michlovský je zakladatelem semináře Návrat ke kořenům, který se teoreticky i prakticky zabývá zahuštěnou výsadbou vinic. „Otázka kvality je otázkou jedinců – čím více jedinců, tím kvalitnější produkt. Seminář jsme pořádali letos po dvou letech na Zahradnické fakultě MENDELU v Lednici v součinnosti s Garden Studiem, s. r. o., disponujícím vhodnou mechanizací, kterou je zahuštěná výsadba limitovaná. Nejde o lacinou záležitost, ale první vlaštovky se už objevují,“ konstatoval doc. Michlovský.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down