26.01.2005 | 05:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Monsanto kupuje semenářskou firmu Seminis

Zemědělská společnost Monsanto koupí za jednu miliardu USD producenta semen pro ovocnářskou a zelinářskou výsadbu Seminis Inc. Firma Monsanto, která je předním vývojářem geneticky modifikovaných plodin, tak chce posílit svoji působnost v oblasti zdravější stravy a rozšířit svoji nabídku semen.

Seminis nabízí pěstitelům ovoce a zeleniny a obchodníkům se semeny více než 3500 různých variant semen. Z modifikovaných druhů nabízí v současnosti tykev. Monsanto dodala, že v dlouhém výhledu firma zvažuje i možnost biotechnologické modifikace semen, které Seminis nabízí. V současnosti jsou semena Seminis k dostání ve více než 150 zemích světa. Roční obrat firmy se pohybuje kolem 526 milionů USD.
Monsanto se snaží přesunout své aktivity z oblasti herbicidních chemikálií do oblasti semen, kde firma vidí příležitosti k silnému růstu. Ke konci loňského roku Monsanto vytvořila novou dceřinou společnost American Seeds a koupila regionální semenářskou firmu ChannelBio. Seminis bude dále působit jako plně vlastněná dceřiná společnost Monsanto. Podle odhadů Monsanto v současnosti kontroluje 14 procent trhu s obilným osivem v USA.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down