26.06.2021 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Monitoring škůdců polní zeleniny

Aktuální zprávy z monitorování škůdců polní zeleniny publikované Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i., v Praze-Ruzyni, jež mají za cíl informovat pěstitele o škůdcích, kteří se aktuálně vyskytují na polích ve vyšších počtech a kteří mohou představovat riziko pro pěstované rostliny.

Výskyt škůdců na zelenině v průběhu 24. týdne:

Do brukví nalétají třásněnky, lokálně vysoký výskyt (na hraně škodlivosti). Projevuje se napadení květilkou zelnoukrytonosci a dřepčíkem olejkovým. Výskyt ostatních dřepčíků variabilní. Na hrachu je kyjatka hrachová a zrnokaz hrachový. Líhne se první vlna larev mandelinky bramborové, další budou následovat. Teplé počasí zvyšuje aktivitu motýlů a podporuje přelet mšic i dalších škůdců – monitorovat porosty 2x týdně, změny v početnostech jsou nyní velmi rychlé!

Pracovníci výzkumného týmu Integrovaná ochrana zemědělských plodin proti škůdcům, z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., v Praze-Ruzyni provádějí týdenní monitoring škůdců polní zeleniny (od 1. dubna do 31. října) pro potřeby členů Zelinářské unie Čech a Moravy i dalších pěstitelů zeleniny. Garant: dr. K. Holý

Zdroj: ÚKZÚZ*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down