21.03.2005 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní velkoobchod na severu Čech Areca Exotic Flora

Nověvznikající velkoobchody s floristickým zbožím mají především poskytnout co možná nejširší sortiment zboží pod jednou střechou a zabezpečit tak zákazníkům maximální komfort nákupu. S takovými obchody se setkáváme nejčastěji v Praze a Brně, ale výjimkou nejsou i menší města. Jedním z nich je i Liberec s velkoobchodem Areca Exotic Flora, který byl otevřen loni v listopadu.

Majitelé nového velkoobchodu jsou manželé Kamila a Pavel Matěchovi a v oboru nejsou žádnými nováčky – působí v něm již deset let. Začínali v Železném Brodě, ale časem se rozhodli přiblížit se víc centru regionu a zakoupili v Liberci areál bývalého zemědělského podniku.
Nové prostory
Hospodářská budova o rozloze 800 m² byla kompletně přestavěna a zrekonstruována a nyní slouží jako moderní velkoobchodní prodejna. Pro řezané květiny je k dispozici chladírenský box o velikosti 120 m². Praktický skleník pro hrnkové kvìtiny pøiléhá ke stěně budovy a má rozlohu 180 m². Čerstvé květiny dováží dvakrát týdně svým vlastním kamionem, vždy ve středu a v sobotu. Většinu řezaných a hrnkových květin dodává Arece nizozemská společnost J. G. Blase. Některé řezané květiny (karafiáty, gypsophila) jsou dováženy přímo z jižní Ameriky, především z Kolumbie a Ekvádoru. Velká pozornost je věnována tradičním růžím. V nabídce je rovněž široký sortiment hrnkových květin, přes balkónové, pokojové až po velké rostliny vhodné do různých interiérů.
Podle slov Pavla Matěchy se při výběru dodavatelů květin soustřeďují především na kvalitu. Nesnaží se s ostatními velkoobchody soupeřit nízkou cenou, ale především kvalitou. Samozřejmě za rozumné ceny. Pečlivě sledují také novinky v oboru, aby mohli svým zákazníkům nabídnout během celého roku co nejvíce nového zboží, ať už v sortimentu květin nebo floristického materiálu. Hlavním cílem manželů Matěchových je, aby jejich zákazníci co nejlépe obstáli v tvrdé konkurenci na trhu.
Péče o zákazníky
Sledování nových trendů u floristických potřeb se osobně věnuje paní Matěchová. Svou pozornost zaměřuje nejen na samotné novinky, ale také na kulturu prodeje doplňkového zboží. To není pouze uloženo někde v krabicích, ale je úhledně srovnáno a vystaveno v policích. Prodejnu navíc oživují aranžmá k danému ročnímu období. Najdeme zde proutěné zboží, nádoby, stuhy, mašle, obalový materiál, svíčky, sortiment Oasisu, aranžérské potřeby, sušené rostliny a řadu dalších výrobků.
Hned po otevření velkoobchodu byly v nabídce pouze řezané a hrnkové květiny. Prodej doplňkového materiálu byl zahájen až na konci ledna letošního roku a právě při této příležitosti se konal ve spolupráci s Holandskou květinářskou kanceláří floristický seminář, věnovaný sv. Valentýnu a velikonočním svátkům. Své umění zde předvedli nizozemská floristka Miranda ter Voorde a český florista a designér Pavel Hruška z Hradce Králové. Spojení rozdílných zkušeností floristů pocházejících z různých prostředí bylo velmi zajímavé a inspirativní. Podobné akce nejsou ve firmě Areca Exotic Flora výjimkou, ale jsou pro zákazníky pořádány několikrát do roka. V prostorách velkoobchodu je pro semináře vyčleněna menší hala vybavená pódiem, takže úroveň předvádění je vskutku vysoká. A jaká je odezva ze strany zákazníků? Za všechno mluví skutečnost, že sál o 100 místech byl zaplněn do posledního místa.

Rozvoz zboží
Samozřejmou součástí prodeje velkoobchodu Areca Exotic Flora je rozvoz, a to nejen řezaných a hrnkový květin, ale nově také doplňkového zboží. K dispozici jsou čtyři dodávky v Liberci a dvě v Chocni, kde má firma svou pobočku. Zásobuje jimi prakticky celou ČR.

O tom, že zvolená obchodní strategie je správná a že své bohaté zkušenosti dokáží manželé Matěchovi maximálně využít svědčí nejen velký zájem stálých zákazníků, ale i jejich rostoucí počet.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down