03.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mistrovství ČR v řezu révy vinné se blíží

V pátek 11. února 2022 se uskuteční již 17. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné. Vinařské klání tentokrát hostí vinařství Víno Blatel, a. s., v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby. Přihlašování do soutěže je stále otevřeno.

Soutěžící poprvé zamíří na Slovácko, kde ale stejně jako v přechozích ročnících představí svoji  zručnost a um při řezání révy vinné. „Loni to bylo poprvé v historii soutěže, kdy se nemohla uskutečnit. Jsme proto rádi, že se po loňské vynucené pauze opět můžeme vrátit k jejímu formátu a těšit se na mistrovské výkony řezačů,“ uvedl jednatel společnosti BS vinařské potřeby, Miloš Balga a doplnil, že stejně jako soutěžící napjatě očekává, jaké jej tentokrát bude provázet počasí.

Nejvýznamnější vinohradnická událost roku přinese vinařům opět možnost dokázat odborné porotě svoji šikovnost a praktické zkušenosti. Porota následně posoudí kvalitu a čistotu řezu. Rychlost v tomto případě není rozhodující, ale je pouze doplňkovým kritériem.

Soutěžit se bude opět konat ve dvou kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou zvlášť oceněny soutěžící ženy. V areálu vinařství bude v průběhu celého dne připravený pro vinaře i diváky doprovodný program, jehož součástí bude i prezentace techniky a produktů pro vinaře. 

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Za 16. ročníku si akce získala velkou oblibu a v posledních letech se jí účastnilo pravidelně kolem osmdesáti soutěžících.

Kromě hlavní výhry, zlatých vinohradnických nůžek od partnera soutěže Bahco, jsou pro ty nejlepší připraveny i další hodnotné ceny. Akce se koná za podpory Jihomoravského kraje a obce Blatnice pod Svatým Antonínkem. Dalšími partnery jsou společnosti Kubota, Agrotec, ManeTech a další.*

Další informace k soutěži včetně přihlášky

Zdroj: Svaz vinařů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down