14.02.2022 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mistr ČR v řezu révy vinné vyhlášen

Mistrem České republiky v řezu révy vinné se v první polovině února na 17. ročníku soutěže v Blatnici pod svatým Antonínkem na Hodonínsku stal Václav Macháček z valtického Vinařství Procházka. Mezi ženami byla nejlepší Miroslava Crlíková ze ZD Sedlec a v kategorii Junior vyhrála Lucie Pelzová ze Střední školy Rajhrad.

„Zpravidla soutěž provází zima a déšť a ani letos tomu nebylo jinak. I přes proměnlivé počasí se podařilo v časovém limitu ořezat všechny keře všem soutěžícím. Jejich výkony byly letos velmi vyrovnané,“ konstatoval Martin Chlad, prezident pořádajícího Svazu vinařů. Na pořádání spolupracuje i společnost BS vinařské potřeby.

Mistrovství se po loňské pauze zúčastnilo 68 soutěžících, z toho 13 v juniorské kategorii. Jejich úkolem bylo za 15 minut ořezat 25 keřů révy. Kvalitu řezu hodnotily čtyři odborné komise. Za správné ořezání každého keře mohli získat maximálně pět bodů, vítězný Václav Macháček získal plný počet 125 bodů a práci navíc odvedl v čase 11 minut a 35 vteřin, vítězka juniorské kategorie Lucie Pelzlová získala 116 bodů za práci odvedenou za 14 minut a 19 vteřin.

Netradiční soutěž se koná každý rok na jiném místě, letos ji hostilo Víno Blatel v Blatnici pod svatým Antonínkem. Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. Postupně se z amatérské akce stala celostátní soutěž nejlepších řezačů révy vinné. Loni se kvůli pandemii poprvé neuskutečnila.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down