08.11.2021 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo podpoří obnovu a údržbu kulturních a venkovských prvků v krajině

K oživení a zachování charakteristického rázu vesnic je určen dotační program na údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků. Ministerstvo zemědělství prostřednictvím tohoto programu v příštím roce rozdělí žadatelům 47,3 milionu korun, což je ve srovnání s rokem 2021 o 17,3 milionu více.

Dotace, které mají oživit ráz vesnic a zvýšit turistickou atraktivnost, mohou využít obce, spolky, nadace, zájmová sdružení, obecně prospěšné společnosti a vlastníci staveb nebo pozemků. Podporovány jsou objekty typu kaple (kaplička), křížová cesta, zvonička, boží muka, smírčí a jiné kříže, exteriérové sochy a sousoší, hřbitovy a hřbitovní zdi. Tyto stavby musí být zpřístupněny veřejnosti a nesmí sloužit k podnikatelské činnosti. Součástí projektu mohou být i terénní úpravy v bezprostřední blízkosti upravovaného objektu.

Vzhledem k aktuální situaci nárůstu cen došlo pro rok 2022 ke zvýšení maximální výše dotace z 200 tisíc na 300 tisíc korun. Minimální výše dotace je 15 tisíc korun. Žádosti se budou přijímat prostřednictvím Jednotného dotačního portálu, a to od 1. února 2022 od 8 hodin do 18. února 2022 nebo do okamžiku vyčerpání dotace.

Zdroj: MZe

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down