22.02.2022 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerským náměstkem pro ekologické zemědělství se stal Petr Jílek

Náměstkem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) pro ekologické zemědělství, komodity, výzkum a vzdělávání se od dnešního dne stal Petr Jílek. Ve funkci se chce věnovat zejména dalšímu rozvoji ekologického zemědělství s důrazem na produkci biopotravin. Řekl to dnes novinářům na tiskové konferenci.

Jílek pracuje na ministerstvu zemědělství od roku 2011, kdy na úřad nastoupil jako ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Funkci náměstka Sekce ekologického zemědělství zastával už v letech 2018 a 2019. Následně přešel opět na pozici ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Vystudoval Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně

"Moji důvěru má nejen díky tomu, že se výborně orientuje v této agendě a zná chod ministerstva včetně resortních organizací, ale jako odborníka ho uznávají jak zemědělci, tak odborná veřejnost," uvedl dnes Nekula. Doplnil, že Jílek díky odborným předpokladům a zkušenostem uspěl také ve výběrovém řízení.

Nekula má podle webových stránek resortu šest odborných náměstků, kteří řídí sedm sekcí. Na začátku února jmenoval do funkce politických náměstků Radka Holomčíka (Piráti) a Radka Lanče (TOP 09). Ty na rozdíl od odborných nevybírá komise.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down