17.02.2011 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní zahradnická konference doktorandů je za námi

Ve dnech 30. – 31. srpna proběhla na půdě Zahradnické fakulty (ZF) v Lednici Mezinárodní zahradnická konference studentů doktorského studia. Ústav zelinářství a květinářství ZF, ve spolupráci s Českou vědeckou zahradnickou společností, jako organizátoři akce navázali na tradici vědeckých doktorandských konferencí v Lednici.

Sešlo se bezmála 70 účastníků z osmi evropských zemí (ČR, Lotyšsko, Polsko, Bělorusko, Slovinsko, Maďarsko, Srbsko a Rumunsko). Tato bohatá zahraniční účast poukázala na zájem studentů o zahradnický obor a zejména jejich snahu o prezentaci svých vědeckých výsledků na mezinárodní úrovni.
Rozdávala se i ocenění
Vědecká komise složená z odborníků z Maďarska, Rakouska, Polska a České republiky měla nelehký úkol a to vyhodnotit z 21 přednášek tři nejlepší, jak po stránce odborné, tak i samotné schopnosti studentů nad problémem diskutovat. Oceněni byli Albert Zsolt z Corvinus University v Maďarsku (téma: Development of cDNA normalization system and preliminary transcription analysis of KCS genes in apple tissues), Brigitta Schmidt z Banat Univerzity v Rumunsku (téma: Influence of arbuscular mycorrhiza on development of marigold using different phosphorous substrates) a třetím ohodnoceným byl Mojmír Baroň ze ZF Lednice (téma: Content of assimilable nitrogen in grape musts from South Moravia).
Rozsáhlá posterová sekce rovněž poukázala na celkově vysokou kvalitu výstupů. Rozsah témat prezentovaných formou přednášek nebo v posterové sekci byl skutečně široký.

Text a foto Ing. Tomáš Kopta, Mendelova univerzita v Brně, ZF v Lednici

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 10/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down