22.07.2021 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní soutěž vín Oenoforum 2021 přivítá zámek Lednice

Patnáctý ročník prestižní soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition se uskuteční 19.-21. srpna v Multifunkčním centru zámku Lednice. Jedná se u nás o jedinou světovou soutěž vín pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži). Její součástí je i konference, na níž proběhnou přednášky předních odborníků ve vinařství. Letošní ročník se bude věnovat tématu Víno a terroir – vliv klimatických změn.

Oenoforum začíná ve čtvrtek 19. srpna mezinárodní vinařskou konferencí v zámeckém Multifunkčním centru v Lednici. Přivítáme zde maximálně 100 účastníků. Zazní tu přednášky postavené na praktických příkladech a degustaci diskutovaných vín. Tématem konference jsou i letos Praktické příklady enologických cest k velkým vínům. Ročníkové téma pak Víno a terroir – vliv klimatických změn. Hlavní přednášku povede prof. Mgr. Ing. Miroslav Trnka, Ph.D., z Ústavu výzkumu globálních změn Akademie věd ČR s fokusem právě na klimatologické proměny a vlivy. Na jeho přednášku pak naváže Wilhelm Klinger, dlouholetý ředitel Österreich Wein Marketing GmbH a jeden ze strůjců pozvednutí rakouského vinařského průmyslu a rakouských vín mezi světové velmoci. V jeho podání se můžeme těšit na nahlížení klimatologických změn ovlivňujících terroir z pohledu obchodu a marketingu. Třetím přednášejícím bude zástupce z Unie enologů ČR, který postihne jeden konkrétní tuzemský terroir a vína napříč několika posledními lety.  Se čtvrtým přednášejícím z německého Geisenheimu jsme právě v jednání. Jeho přednáška by měla být uchopena z vinohradnického pohledu.

Od 21. do 22. srpna pak v Multifunkčním centru zámku Lednice proběhne samotná soutěž Oenoforum - Czech International Wine Competition. Soutěž je otevřena všem výrobcům i prodejcům vín. Odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon a roční vína budou navíc oceněny v samostatné kategorii zvláštní cenou. Vzorky je možné přihlásit do 30. 7. 2021. Sběrné místo zájemci najdou ve Vinařském ráji v Čejkovicích nebo v Pezinku ve Víno Matyšák. Kompletní informace, statut soutěže a přihlašovací rozhraní  naleznete na stránkách www.oenoforum.cz.

Organizátorem a pořadatelem soutěže je Svaz vinařů ČR. Soutěž podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařské centrum, o. p. s. a další organizace. Nad soutěží převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. Generálním partnerem akce je společnost Vinařský ráj.

Důležité informace:
Kapacita konference je omezena, proto neváhejte s přihlášením na www.oenoforum.cz nebo www.akcesvcr.cz. Případně mohou zájemci napsat e-mail na marketing@svcr.cz. Registrace (včetně úhrady vstupného) je možná do 12. 8. 2021. Vzorky do soutěže je možné registrovat do 30. 7. 2021na www.oenoforum.cz nebo www.elwis.cz. Více informací o soutěži a konferenci na www.oenoforum.cz nebo na www.facebook.com/oenoforum/.

*

Zdroj: Svaz vinařů ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down