Autor
Kategorie:
Nezařazené

Mezinárodní květinářský festival v Kunming

Zahradnická a zvláště květinářská produkce v Číně zaznamenává neobvyklý boom. Každoročně se zvětšují kryté pěstební i polní plochy o tisíce metrů čtverečních, skleníkové komplexy patří mezi nejmodernější s posledními technickými vymoženostmi.

Na výstavách překvapují produkcí, která díky rozmanitým klimatickým podmínkám zahrnuje rostlinné druhy většiny pásem.
Mezinárodní květinářský festival v Kunmingu – Čína – se uskuteční od 14. do 17. září 2004 v Mezinárodním obchodním centru. Předpokládá se, že výstavy se zúčastní 60 zahraničních a 140 domácích vystavovatelů.
Téma veletrhu je: Let Flowers Embrace Future
Výstava by chtěla přispět k harmonickému vývoji mezi lidmi a přírodou, k lepšímu budoucímu životu. Jejím cílem je představit světové zahradnické technologie, ekonomickou spolupráci a obchod.
Oblast Yunnan patří mezi místa s neobvyklými klimatickými podmínkami. Pěstuje se zde 16 000 druhů rostlin ve vysoké kvalitě a 2500 různých druhů květin. Je to unikátní světová genobanka.
Místní zahradnická výroba se zde rozvinula v posledních několika letech s podporou místní správy. Pěstitelské plochy květin semenných rostlin se rozkládají na ploše větší než 10 000 ha. Produkce čerstvých řezaných květů dosáhla 2 bilionů kusů. Tato oblast hraje v zahradnické produkci důležitou roli v Asii.
Květinářský festival představí nové rostlinné variety, produkci, výzkum a vývoj zahradnického sektoru, šetrné zahradnické technologie, obchod a dopravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *