22.09.2018 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní kongres asociace zahradnických center předčil očekávání

Česká republika se od 16. do 21. září stala hostující zemí 60. ročníku mezinárodního kongresu asociace zahradnických center (IGCA – International Garden Center Association). Organizátoři akce, Sdružení zahradnických center, připravili pro účastníky kongresu pestrý odborný i kulturně společenský program.

Mezinárodní asociace zahradních center je od svého vzniku v roce 1968 v anglickém Oxfordu platformou pro výměnu informací, poznatků a benefitů mezi nezávislými maloobchodními prodejci zahradnického zboží po celém světě. V současné době sdružuje na 19 národních sdružení a její členská základna se neustále rozrůstá o nové členy.

Posláním asociace je svými aktivitami cíleně a účelně přispívat ke kontinuálnímu zlepšování úrovně zahradnických center v celosvětovém měřítku. Jednou z aktivit k dosažení tohoto cíle, je pořádání mezinárodního kongresu, který se každoročně stává pro členy asociace cenným zdrojem informací o nejnovějších trendech v mnoha oblastech souvisejících s daným oborem – pěstební technologie, nové odrůdy rostlin, marketing, prodejní dovednosti, designe, spotřební zboží, životní styl atd. Letošního ročníku kongresu se zúčastnilo na 170 členů z 16 zemí pěti kontinentů. Nejpočetněji byla zastoupena Velká Británie, Kanada, USA a Nizozemsko. Přestože majoritní podíl tvořili majitelé či zaměstnanci zahradnických center a pěstebních školek, mezi účastníky akce byli i zástupci zahradnických asociací, vzdělávacích institucí či reklamních a marketinkových agentur.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text článku včetně rozhovorů s účastníky kongresu a ilustračních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 12/2018.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down