Mezinárodní konference trvalkářů a švédsko-dánská inspirace

Letos na podzim se poprvé konala velká trvalková konference. Pořádala ji organizace Klinta Trädgård ve švédském univerzitním městě Lund pod názvem Urban Growth – Perennial Plantings Beyond Nature.

Organizátorům se podařilo soustředit přednášející napříč kontinenty (zejména tedy z Ameriky a Velké Británie) a představit jejich práci na jednom místě. O tom, že konference nabyla téměř světového významu, svědčí účast odborníků ze 17 různých zemí. Většina účastníku byla ze Švédska a Dánska, dále však bylo zastoupeno Španělsko, Belgie, Kanada, Itálie, Nizozemsko, hojně Spojené státy a Anglie.

Hlavním tématem, jak již název napovídá, byly trvalky a jejich použití ve městě, které vytváří určitou ekologickou niku pro jejich použití. Tudíž nejen okrasná hodnota trvalkových výsadeb byla tématem konference, ale i jejich ekologická hodnota. Nigel Dunet a James Hitchmough tvoří známou dvojici experimentátorů a zahradních designérů z univerzity z Scheffieldu a je možné říci, že byli i ústředními mluvčími.*

Text a foto

Ing. Ivana Barošová,

Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down