Městská stromořadí v Drážďanech

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu pořádá v úterý 23. 8. 2022 exkurzi na téma Městská stromořadí v Drážďanech. Exkurze je určena zejména správcům zeleně a dalším subjektům pečujícím o stromy ve městě, krajinářským architektům, městským plánovačům, arboristům a dendrologům. 

Provázet bude městský specialista a správce uličních stromořadí pan Steffen Löbel z odboru městské zeleně a odpadového hospodářství města Drážďany. Exkurzi pořádá sekce SZKT Správa zeleně. Exkurze bude tlumočena (Ing. Jitka Trevisan) do českého jazyka a bude dán dostatečný prostor na odborné otázky z praxe i legislativy.

Drážďany jsou nejenom historickým městem s mnoha památkami, ale také městem s velkým množstvím stromů a jejich bohatým druhovým zastoupením. Na městských pozemcích roste kolem 104 000 stromů, z toho je  cca 54 000 uličních stromů, 35 000 stromů v parcích, na hřištích a plochách škol a cca 15 000 stromů u vodních ploch a na dalších společných plochách. Aleje, stromy v parcích, zelené plochy a zahrady jsou cennou součástí struktury města a dotvářejí jeho celkový obraz. Město klade velký důraz na klimatickou funkci dřevin. Výběru druhů, které budou tyto funkce dobře plnit věnuje velkou pozornost.

Středobodem  exkurze, bude prohlídka uličních stromořadí v centru města, zaměřená na použití různých druhů a kultivarů stromů vhodných pro výsadbu uličních stromořadí. Město Drážďany je členem pracovní skupiny Stadtbäume (Stromy ve městě) v rámci organizace GALK (sdružení vedoucích pracovníků městské správy zeleně) a od roku 2011 je zapojeno do dlouhodobého projektu testování stromů v městském prostředí (tzv. „Strassenbaumtest“, Test uličních stromořadí). S použitím rozličných druhů a kultivarů dřevin v nepříznivém a pro stromy stresujícím prostředí, tak mají drážďanští kolegové mnoho zkušeností. Více o testu v Drážďanech se dozvíte zde: GALK -Straßenbaumtest II. S pracovní skupinou Stadtbäume SZKT navázala v nedávné době spolupráci a exkurze je prvním počinem v rámci mezinárodní výměny zkušeností.*

Zdroj: SZKT

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down