25.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MENDELU změnila barvu semaforu na zelenou

Na Mendelově univerzitě v Brně ode dneška platí přísnější epidemiologická opatření. Barva semaforu se z rozhodnutí vedení univerzity mění z bílé na zelenou. Nové opatření má zamezit případnému šíření nákazy covid-19 a předejít hrozícím dopadům v podobě dalšího omezování prezenční výuky.

Aktuální opatření pro studenty i zaměstnance znamená nosit respirátor ve všech prostorách univerzity, a to i pří výuce a zkouškách. Výjimka platí pro menzy při usazení u stolu při stravování a pro pracoviště, kdy je přítomen v místnosti pouze jeden zaměstnanec. Samozřejmostí je povinnost používat dezinfekční prostředky.

„Užití respirátoru je tím nejmenším omezením, kterým můžeme všichni přispět k omezení šíření nákazy,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která současně apeluje na všechny studenty a zaměstnance, aby se nechali očkovat. „Jde v současné době o jediný prostředek, který nás všechny může vyvést z koronavirové krize a umožní nám co nejdříve se vrátit k životu bez omezení,“ uvedla rektorka.

Na MENDELU pokračuje v současné době prezenční výuka, která začala na první z fakult 13. září. Na tom se v současné době nic nemění. Škola má také rozpracované metody tzv. blended learning, které už nyní využívá. V případě potřeby je univerzita připravena plně realizovat například přednášky online.*

Zdroj: MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down