25.09.2023 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MENDELU navštívil ministr zemědělství Marek Výborný

Mendelovu univerzitu dnes navštívil ministr zemědělství Marek Výborný. S vedením univerzity jednal o podpoře školního lesního i zemědělského podniku v rámci dotačních titulů, podpoře koncepce vzdělávání v agrárním sektoru i podpisu memoranda o spolupráci.

„Jelikož vzděláváme absolventy pro práci v oborech, které přímo souvisí s tím, co ministerstvo zemědělství řídí, otevřelo se i téma vzdělávání studentů nejen pro agrární sektor, ale také například pro péči o krajinu. To bychom rádi rozvedli do podpory koncepce vzdělávání společně s ostatními vzdělávacími institucemi, a to středními i vysokými školami,“ nastínil rektor MENDELU Jan Mareš. Po formální stránce by spolupráce měla vyvrcholit podpisem společného memoranda o vzájemné spolupráci při výchově a vzdělávání studentů Mendelovy univerzity v Brně a Ministerstva zemědělství České republiky, které se začalo připravovat již v dubnu.

Dlouhodobá spolupráce

Mendelova univerzita s ministerstvem zemědělství spolupracuje dlouhodobě. V únoru letošního roku navštívil ministr zemědělství se všemi náměstky Školní zemědělský podnik v Žabčicích. „Tehdy se otevřelo téma školních podniků, protože tam jeden z našich podniků sídlí. Zahájili jsme diskuzi o postavení školních podniků a jejich podpory v rámci dotační politiky, dalším tématem byla společná zemědělská politika. S novým panem ministrem na tuto spolupráci navazujeme,“ uvedl Mareš.

Ministr v rámci své návštěvy zavítal i do poloprovozů v Biotechnologickém pavilonu M, který již deset let vytváří kvalitní podmínky pro vzdělávání a vědecko-výzkumnou činnost. „Technologie a experimentální prostory vytváří podmínky pro udržení konkurenceschopnosti v celé řadě oborů. Zároveň poskytují nezbytné zázemí pro praktickou výuku našich studentů, a doplňují tak mozaiku školních podniků a ostatního zázemí na MENDELU, kde studenti uplatňují teoretické znalosti v praxi,“ vysvětlil rektor.

Zdroj: MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down