16.09.2021 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Memorandum spolupráce s Julius Kühn-Institut

Prezident německého výzkumného centra Julius Kühn-Institut, prof. Dr. Frank Ordon a RNDr. Mikuláš Madaras, ředitel Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., podepsali Vzájemnou dohodu o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu. Julius Kühn-Institut je spolkovým centrem výzkumu zemědělských plodin zřízeným spolkovým ministerstvem pro výživu a zemědělství. Centrum tvoří 17 výzkumných ústavů, které svým zaměřením pokrývají výzkum v oblasti genetiky a šlechtění rostlin, ochrany rostlin a zemědělských ekosystémů.

Spolupráce bude naplněna prostřednictvím výměny zkušeností, oboustranných vědeckých stáží, společnými workshopy a prací na výzkumných projektech v oblastech výzkumu společných pro obě instituce – udržitelném zemědělství, ochraně půdní úrodnosti, vlivu hospodaření na kvalitu půdy, vodní zdroje a životní prostředí a využití genetických zdrojů rostlin a nových šlechtitelských metod ke zlepšení odolnosti rostlin, zvýšení výnosů a obsahových látek vedoucích k produkci zdravých potravin a dalších.

Navázání na historii vzájemné spolupráce a jejím dalším rozvojem přispěje k posílení mezinárodní spolupráce instituce, rozšíření poznatků v oblastech společného výzkumu a získání nových vědeckých kontaktů a tím i možnosti lepšího zapojení do evropských výzkumných projektů.

Zdroj:VÚRV*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down