04.04.2024 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Martin Chlad byl na další čtyři roky zvolen prezidentem Svazu vinařů

Valná hromada Svazu vinařů České republiky dnes znovu zvolila do funkce prezidenta svazu Martina Chlada, který ji vykonává od roku 2021. Chlad neměl protikandidáta a byl zvolen jednomyslně, svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

Maximální pozornost chce prezident svazu i nadále věnovat revizi vinařské legislativy.

Revize legislativy

"Je nejvyšší čas, abychom do ní propsali podporu a ochranu tuzemského pěstitelství a produkce v kontextu celosvětových změn a tlaků v oboru. Jako další klíčová témata vnímám udržitelnost a efektivitu odvětví a v neposlední řadě také tvorbu a vznik apelačního systému," uvedl Chlad ke svém znovuzvolení.

Apelační systém či románský způsob značení vín je systém pohledu na kvalitu vína podle místa původu hroznů, které dává vínům jedinečný a nezaměnitelný charakter. Používá se například ve Francii, Španělsku či Itálii. Funkční období je čtyřleté, Chladův předchůdce Tibor Nyitray ale z funkce ze zdravotních důvodů v roce 2021 odstoupil.

Chlad byl zvolen v srpnu 2021 na zbytek období, nyní má před sebou další čtyři roky. Svaz vinařů byl založen v roce 1993 ve Velkých Bílovicích. Sdružuje přes 1300 subjektů, členy svazu jsou fyzické i právnické osoby a drobní vinaři prostřednictvím vinařských spolků v obcích. Je největší vinařskou organizací v Česku a jeho cílem je hájit zájmy pěstitelů hroznů a výrobců vína doma i v zahraničí.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down