02.08.2010 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maďarské školky se představují

Největší asociace sdružující maďarské školkaře – Western Transdanubian Nursery Association pořádá 13 až 14. srpna v Szombathely školkařský veletrh zaměřený na prezentaci výpěstků školkařských firem střední a východní Evropy.

Město Szombathely, které se nachází na západě Maďarska nedaleko rakouských hranic, se letos stane místem konání již sedmnáctého ročníku školkařského veletrhu Nursery Börse. Akce je určená jak pro samotné pěstitele a prodejce školkařských výpěstků, tak i firmy, jejichž produkty a servis se využívají při pěstování okrasných dřevin a rostlin. Na výstavní ploše sportovní haly Arena Savaria Sport Hall přesahující 3000 m2, kde se akce koná, tak nebudou chybět vedle bohatého sortimentu listnatých a jehličnatých stromů a keřů, trvalek a růží i ukázky půdních substrátů, hnojiv, chemických postřiků či pěstebních nádob. Své zastoupení zde budou mít rovněž výrobci strojů a zařízení používaných při produkci školkařských výpěstků. Nursery Börse se za dobu svého konání stal významným místem k navázání nových a utužení stávajících obchodních kontaktů. V loňském roce zavítalo na veletrh přes 1100 návštěvníků, z toho 800 z řad odborné veřejnosti. Se stále se zvyšujícím počtem návštěvníků roste i počet domácích i zahraničních vystavovatelů. V roce 2009 představilo na veletrhu svou produkci na 105 domácích a 16 zahraničních (Nizozemí, Německo, Francie, Rakousko) firem. Své zastoupení zde měla i Česká a Slovenská republika.
Přestože veletrh plní funkci především výstavnickou, na návštěvníky akce čeká také bohatý odborný doprovodný program v podobě přednášek a worksohopů.
Podrobnější informace o účasti a konání akce získáte na www.fakertesz.hu

Foto archiv  Western Transdanubian Nursery Association

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down