12.04.2022 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Luhačovice vysazují stromy, které nahradí zeleň poškozenou loňskou vichřicí

Luhačovice na Zlínsku vysazují stromy, které nahradí zeleň poškozenou loňskou vichřicí. Náhradní výsadba je už hotová v Masarykově ulici, chystá se vysázení nové aleje u nádraží, řekl starosta Marian Ležák (nez.).

Na konci června, kdy se na jižní Moravě objevilo tornádo, způsobila silná bouře v Luhačovicích škody za desítky milionů korun. Poškodila střechy domů, stržena byla také střecha internátu střední školy.

V Masarykově ulici, která je hlavní dopravní tepnou v lázeňském městě, již bylo vykáceno 14 starých javorů, stromy loňská vichřice značně poškodila. Po vyfrézování kořenů zasadili zahradníci do stejných míst nové stromy – katalpy.

Město chystá také výsadbu podél odstavné plochy u nádraží, kde za své vzaly zejména lípy. "Vznikne tam nová bílá alej," uvedl starosta. Tvořit ji bude 26 sakur a osm dubů. Práce by měly začít po Velikonocích. Výhledově se budou stromy vysazovat také na blízkém sídlišti.

Loňská bouře zeleň v lázeňském městě výrazně poničila. Některé stromy popadaly. Vedení města si nechalo zpracovat analýzu všech poškozených stromů, aby vědělo, které je třeba kvůli bezpečnosti pokácet. Začalo také chystat výsadbu nových stromů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down