18.12.2005 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Libverda oslavila 155. let

Před 155 lety zahájila výuku předchůdkyně Střední zahradnické školy, Střední zemědělské škola Antonína Emanuela Komerse a Středního odborného učiliště v Děčíně – Libverdě. Díky tomu patří tyto instituce jedním z nejstarších vzdělávacích zařízení ve svém oboru u nás a proto se zde také 11. a 12. listopadu slavilo.

Páteční program byl spíše v oficiálního charakteru. Areál školy navštívili pozvaní hosté, kteří vyslechli úvodní projev ředitele školy, zástupců města Děčína, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a dalších. Poté si všichni prohlédli areál školy i přilehlé botanické zahrady. Ve třídách byla připravena expozice o historii školy. První víkendový den se školní brány otevřely veřejnosti – bývalým i potenciálním studentům, zaměstnancům a všem přátelům školy.
Učební plány a osnovy studijních oborů samozřejmě prošly za poslední léta mnoha úpravami. V současné době nabízí škola studium ve dvou maturitních oborech – zahradnictví a agropodnikání. Otevřena je také třída tříletého středního odborného učiliště, obor prodavač květin a rekvalifikační kurzy. Škola je organizátorem dnes již tradičního Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva a v jejím areálu se pravidelně koná také zemědělská výstava Libverda. Za zmínku rovněž stojí vlastní botanická zahrada, kterou v letošním roce čekají další z postupných změn – modernizace skleníků.
K výročí je zvykem blahopřát. Popřejme tedy Libverdě do budoucna velkou spoustu spokojených absolventů a mnoho úspěchů při realizaci všech započatých i připravovaných projektů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down