18.07.2012 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Líbila se Vám světová zahradnická výstava Floriade v nizozemském Venlo?

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Výstava Floriade 2012 byla nádherná. Expozice ze 40 zemí představovaly světový průřez kulturou, uměním a zahradnictvím světa. Nosným tématem bylo udržitelné, ohleduplné využívání přírody. Holanďané ve své expozici nastínili možnosti citlivého pěstování a zpracovávání plodin v prostředí Evropy. Expozice dalších zemí předvedly úchvatné působení rostlin v širokém záběru jejich funkcí na naší planetě a také součinnost člověka s rostlinami, např. při tvorbě prostředí pro bydlení nebo relaxaci. Děti měly spoustu příležitostí poznávat svět rostlin kreativní formou. Doprovodný program střídal světové kultury v rámci bloků věnovaných jednotlivým zemím. Expozice se s průběhem léta proměňovaly, včetně obrovských kolekcí tropických rostlin ve sklenících.
    Půlroční výstavu zahájil impozantní zahajovací ceremoniál. Oblíbenou atrakcí byl pohled z kabinkové lanovky na celé výstaviště. U malebné české expozice se zastavovali citliví, vnímaví lidé. Zaujala mnohé rodiče a prarodiče s dětmi, odpočívali tu a vyprávěli dětem, kdo byl Jan Ámos Komenský. Muzeum J. A. Komenského v Naardenu se zde představilo v září, spolu s českou výstavou Má vlast cestami proměn. Floriade 2012 pro mne byla nezapomenutelným zážitkem, s hlubokým uznáním organizátorům.

  2. Je jistě dobré vědět, že Slovenská expozice, kterou paní Plková ve svém článku po zásluze chválí, byla finančně podpořena slovenskými ministerstvy. Česká expozice přes předběžné souhlasy pánů ministrů Chalupy (MŽP) a Jankovského (MMR) žádnou podporu nezískala, Ministerstvo zemědělství ji zcela ignorovalo. Česká expozice vznikla na náklady členů Asociace Entente Florale CZ - Souznění, za podpory nizozemských firem, organizátorů výstavy a v konečné fázi i několika firem českých.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down