22.07.2022 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošním Králem vín je Ryzlink vlašský z vinařství Entrée

Absolutním vítězem letošního ročníku soutěže Král vín se stal Ryzlink vlašský 2021 výběr z hroznů vinařství Entrée v Mikulově. Cenu za nejlepší kolekci vín získal Vladimír Tetur z Velkých Bílovic. Porota složená ze someliérů, vinařů a znalců vína hodnotila 1400 vzorků od 172 vinařů z celé ČR. Organizátoři soutěže to uvedli v tiskové zprávě.

Porota každoročně hodnotí vína v 15 kategoriích. Podle ředitele soutěže Branka Černého byla úroveň přihlášených vín v letošním ročníku velmi vysoká. "Rozdali jsme celkem 63 velkých zlatých medailí, což je historický rekord. Vítězové jednotlivých kategorií přitom od naší poroty dostávali mezi 90 a 93 body, přičemž oněch 90 je hranice pro zcela mimořádná vína," uvedl. Doplnil, že se výrazně zvýšila úroveň tuzemských červených vín.

Degustátor a jeden z členů poroty Jaroslav Suský k výsledkům soutěže uvedl, že česká vína jsou už o něco lepší než například rakouská díky tomu, že čeští a moravští vinaři udělali za posledních 25 let velký pokrok v přístupech k pěstování, výrobě vína i využití technologií. "Když jsme na úplném konci soutěže vybírali z patnácti vítězů kategorií absolutního šampiona, byl rozdíl mezi prvním a pátým vzorkem v pořadí jen 0,28 bodu," dodal.

Projekt Král vín má za cíl také propagaci kvalitních vín nebo osvětovou činnost. Součástí projektu je několikaměsíční takzvaná roadshow spojená s degustací vzorků, která má zastávky po celém Česku.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down