Léto – Precious shields

Letní trend se nechává fascinovat přírodou. Snaží se o vytvoření soukromého ráje, který je chráněn přirozenou, samozřejmou ochranou, která dává pocit bezpečí. Vzhledem k tomu, že se v letním trendu věnuje zvýšená pozornost bezpečí, klade se důraz na výběr materiálů, který tento pocit pomáhají navodit.

Mezi ně patří pancíře, krunýře, ostny, skořápky … Vedle bezpečí stojí v centru pozornosti nádherné přírodní prvky, které nás fascinují – výrazné žilky a kresby na listech nebo křehká krása květů a motýlích křídel. V interiéru se střídají tvrdé a měkké materiály.
Letní trend – Precious shields má slabost pro materiály, které mají neočekávaný kovový lesk, aniž by to narušilo jejich přirozený vzhled. Při používání květin a rostlin je důležité, aby se kombinovaly produkty důvěrně známé s exotickým vzhledem.
Důležitou roli zde hrají kontrasty materiálů – tvrdý/měkký, ostnatý/hladký, žilnatý/bez vzorku.
Typické rysy letního trendu: cizokrajný a domorodý, hladký a ostnatý, drsný a přírodní, ochrana a okouzlení, ozbrojený a odzbrojující, pestré mimikry.
Květiny vhodné pro jarní trend: Celosia, Anthurium, Leucospermum, Antirrhinum, Alstroemeria, Eryngium, Lilium.
Rostliny vhodné pro letní trend: Aloe, Dionaea muscipula, Alocasia ’Polly’, Passiflora caerulea, Aphelandra squarrosa ’Diana’, Celosia argentea Cristata Gr.
Barvy: směs neobvykle tmavých a neobvykle jasných barev doplněných neutrálními a metalickými barvami.
Materiál: sklo s iridovým efektem, přirozeně nepravidelné sklo, litina, lesklá glazovaná keramika – často vícebarevná, kůže, hrubá pletenina, polyesterové vlákno,zauzlované sítě, kovové efekty na různých druzích materiálů, sušené luskoviny.
Tvary: vzájemně se překrývající a několikavrstevné, tobolkovité a tykovovité tvary, přirozená zaoblení, ruční, unikátní a zabalené tvary, jakoby výrobky byly opatřeny brněním.
Vzory: skvrnité, žilkované vzory, vzory inspirované křídly brouků a motýlů.
Aranžování – kombinace barev: důležitá je rovnováha mezi neobvykle jasnými a tmavými barvami.
Aranžování – kombinace tvarů: relativně kompaktní kytice. Pro vyjádření pocitu bezpečí se používají velké listy, které tento pocit umocňují. Kytice mohou být umístěny ve velkých skupinách.
Vázy: jejich tvar bývá obvykle nízký a široký, často s okrajem z přírodního materiálu nebo kovu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *