12.08.2021 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letní Flora Olomouc připomene léčivou moc přírody i visuté zahrady

(ČTK) Léčivou moc přírody i dávné visuté zahrady připomene návštěvníkům letní etapa mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora, která bude na stejnojmenném výstavišti v Olomouci uspořádána příští týden od čtvrtka do neděle. Součástí hlavní expozice v pavilonu A bude vodní plocha a také tisíce léčivých rostlin. Novinářům to dnes řekla předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková. Letní výstavu Flora příští víkend doprovodí modelářská přehlídka For Model, která v původním jarním termínu nemohla být kvůli epidemii koronaviru uspořádána.

"Letošní letní etapa Flory Olomouc nese podtitul Souznění s přírodou. V dnešní uspěchané době chceme návštěvníkům ukázat, co dobrého příroda lidem nabízí a jak blahodárný vliv na ně může mít," uvedla Fuglíčková, podle které výstaviště na přípravě letní etapy spolupracuje se sdružením pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin Pelero CZ.

Hlavní expozice v pavilonu A bude inspirována Visutými zahradami Semiramidinými a její součástí budou tekoucí vody, kaskádovité záhony plné květin a léčivé rostliny. "Věřím, že hlavní expozice návštěvníky ohromí a současně jim nabídne příležitost se díky záplavě vůní, barev a zvuku tekoucí vody alespoň na chvíli zastavit a zapomenout na každodenní shon," podotkla Fuglíčková.

V pavilonu E bude mít vlastní expozici nazvanou Zdraví z přírody Český zahrádkářský svaz. Zaměřena bude na bylinky a koření. V pavilonu H bude připravena populárně-naučná expozice Výzkumná laboratoř rostlin zaměřená na moderní trendy v pěstování rostlin a praktické ukázky jejich zpracování. V pavilonu G pak bude připravena přehlídka vín.

Letní Floru tradičně doprovodí zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlin, semen, zahrádkářských pomůcek a potřeb pro kutily. "V sobotním a nedělním programu má své místo také letní For Model. Na letní etapu Flory Olomouc tak zveme i milovníky železnice, modelů a sběratelství," podotkla manažerka projektu Flora Olomouc Lenka Weiserová.

Modelářská výstava bude o víkendu uspořádána ve venkovní části Smetanových sadů. "Návštěvníci se mohou těšit na zahradní modelovou železnici s parní lokomotivou, na níž se povozí děti i dospělí. Jezírko ve Smetanových sadech pak bude patřit lodním modelářům," řekl mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

Součástí doprovodného programu výstavy Flora Olomouc budou přednášky, ukázky aranžování a vazby květin, předváděcí akce, odborné semináře, hudební vystoupení i různé aktivity pro děti.

Kvůli epidemii koronaviru budou muset mít návštěvníci uvnitř pavilonů nasazenu ochranu dýchacích cest, na což dohlédnou pořadatelé. Venku se budou moci lidé pohybovat bez roušek a respirátorů. Návštěvníci při vstupu do areálu nebudou muset prokazovat bezinfekčnost nebo absolvovat testování koronavirus. Kvůli epidemii byla letos opět zrušena jarní etapa výstavy Flora Olomouc. Loni se konala pouze letní a podzimní varianta výstavy Flora.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down