30.05.2022 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci a dřevaři v Americkém centru Velvyslanectví USA

Od semínka k dokonalosti. To je název výstavy, která až do 20. června bude zdarma k vidění v Americkém centru Velvyslanectví USA v Praze.  Účastník výstavy se tak postupně seznámí s cestou dřeva od semínka, přes pěstování lesa za využití moderních technologií a aktuálních vědeckých poznatků až po těžbu a využití dřeva k uhlíkově neutrálním výrobkům a stavbám budoucnosti. 

 „Výstava je paralelou k projektu American Framing, současně vystavenému v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze, kam byla převezena z Bienále architektury v Benátkách,“ sdělila kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze paní Natalie D. Wilkins.

„Tato výstava je jednou z našich mnoha aktivit, prostřednictvím kterých komunikujeme s veřejností. Vysvětlujeme veřejnosti, že lesní porosty plní v naší krajině mnoho funkcí a jsou důležité pro kvalitu života lidí. Mají schopnost zadržovat vodu, ochlazovat krajinu a poskytovat další ekosystémové služby. Les je také zdrojem jedinečné trvale obnovitelné přírodní suroviny – dřeva. Dřevo a výrobky z něj mají velký přínos ve spojitosti např. s vázáním oxidu uhličitého, klimatickou změnou, šetrným, udržitelným a zdravým bydlením. Úkolem lesníků je tak zajistit k přírodě šetrné hospodaření s lesy, které budou klimaticky odolné, stabilní a budou plnit všechny funkce, které od nich veřejnost vyžaduje,“ uvedl děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze profesor Róbert Marušák.*

Zdroj: FLD ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down