26.06.2022 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lanškroun má stezku pod korunami stromů

Město Lanškroun na Orlickoústecku dokončilo Stezku pod korunami stromů, otevře ji ve středu. Práce měly kvůli počasí zpoždění. Dříve zanedbané a nepřístupné místo podél Třešňoveckého potoka je revitalizované, řekl ČTK starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Stezka vede od Údolní ulice k Pivovarskému náměstí. Je tam mlatový chodník, nové lavičky, veřejné lampy a vysázené stromy. Kolem potoka je ocelové zábradlí s motivem koruny. U stezky by v budoucnu mohly být ještě dětské herní prvky. V příštím roce chce město vybudovat přes Třešňovecký potok lávku.

Trasa je součástí chystané spojnice mezi zámeckou zahradou a lanškrounskými rybníky. Město bude v jejím budování v dalších etapách pokračovat. V minulosti už Lanškroun revitalizoval zámeckou zahradu.

Práce na nové stezce stály dva miliony korun, dokončené měly být na podzim, ale kvůli počasí to nebylo možné stihnout. Město také čekalo na krajskou dotaci 300 000 korun, ale nedostalo ji.

"Tato realizace mě opravdu moc těší, protože všem otevřela prostor, který byl po celá desetiletí pro veřejnost uzavřený. Nabízí místo pro odpočinek u vodního toku a zároveň pod korunami stromů. Takových míst je v centru města opravdu málo," uvedl Vetchý. Před opravou tam byly staré sklady a chyběla zeleň. Město po odkoupení pozemků staré objekty odstranilo.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down