31.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Land art se vrací do botanické zahrady

Po třech letech zkrášlí prostory Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně studentské landartové objekty. Hlavním námětem a myšlenkou letošních instalací je interaktivita, aktivní zapojení návštěvníků i jistá inspirace ze světa pohádek a pověstí. Tématem letošní výstavy je Mezinárodní den dětí, který je přesně v den vernisáže, která se uskuteční ve středu 1. června v 15:00 hodin. Pro veřejnost budou objekty k vidění od 2. do 15. června.

V pořadí už 15. ročníku studentské výstavy se zúčastní skoro 40 studentů v rámci výuky předmětů Základy techniky tvorby a Výtvarná výchova. „Téma výstavy Children's day jsme volili v souladu s termínem dnešní vernisáže a Mezinárodním dnem dětí," uvedl Jiří Tauber z Ústavu nábytku, designu a bydlení LDF MENDELU.

Každý autor ke své práci přistupoval individuálně a díky nadšení ze strany studentů vzniklo celkem 25 exponátů. Exponáty budou vystaveny v červnu 14 dní a po ukončení výstavy budou některé objekty přemístěny do prostor ART mlýnu v Bohuslavicích u Kyjova.

Land art je umělecký styl, který se poprvé objevil v 60. a 70. letech ve Spojených státech. První výstava se konala v roce 1968 v New Yorku a měla být protestem proti komerčnímu umění, které bylo vystavováno v galeriích. Přejímá myšlenky minimalismu a konceptuálního umění. „Exponáty jsou vytvořeny z omezeného množství pouze přírodních materiálů, které se nabízí v dané lokalitě. Objekty jsou úzce spjaty a konkrétním místem ve volné přírodě," uvedl Tauber.

V botanické zahradě studenti tvoří objekty už popatnácté. Předchozí ročníky měly různá témata např. výstavy 100 let Designu nábytku, Krása a dokonalost přírody, Bydlení je hra nebo Člověk & příroda, Fauna a flora. Akce probíhá za podpory Ústavu nábytku, designu a bydlení, Lesnické a dřevařské fakulty, Mendelovy univerzity v Brně.

V den vernisáže je vstup zdarma, následující dny bude pro veřejnost výstava zpřístupněna (po zazvonění) podle návštěvního řádu Botanické zahrady a arboreta od 7:00 - 15:30 z ulice Třída generála Píky, zastávka Bieblova.*

Zdroj: MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down