23.09.2021 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lákadlem výstavy Floria v Kroměříži budou stovky bonsají a kamenů suiseki

Lákadlem výstavy Floria Podzim, která se uskuteční na kroměřížském výstavišti od pátku do neděle, bude expozice bonsají a kamenů suiseki, což jsou kameny naaranžované v ozdobné misce či na dřevěné podložce. Návštěvníci jich uvidí stovky. Pořadatelé připravují také hudební program, lidé si budou moci pořídit i potřeby pro dům a zahradu, řekl ředitel výstaviště Ondřej Kuropata.

Národní výstavu bonsají a kamenů suiseki připravili pracovníci výstaviště ve spolupráci s Českou bonsajovou asociací. "Návštěvníci se mohou těšit na stovky vzácných exemplářů, a to nejen z České republiky, ale i z Německa, Španělska, Francie či Litvy. Součástí expozice budou i komentované prohlídky, poradenská služba o pěstování bonsají, odborné workshopy či ukázky japonského aranžování květin, takzvané ikebany," uvedl Kuropata.

K dostání podle něj bude též vše potřebné pro pěstování bonsají včetně literatury, nářadí, keramiky a rostlin. Součástí akce bude i výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin.

Na výstavě, která bude otevřena od 9:00 do 16:00, bude v prodeji také klasický sortiment pro dům a zahradu. "Kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, chryzantém, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb je připraven i doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí Vojta Nedvěd se speciálním vzpomínkovým programem na Františka Nedvěda, dechová hudba Boršičanka, či kapela Divousy," doplnil Kuropata. Další informace jsou k dispozici na webu výstaviště.

Vedle podzimní pěstitelské výstavy nabízí kroměřížské výstaviště pravidelně i její jarní a letní verzi a předvánoční programy. Hostí také hudební festivaly, zářijové Svatováclavské slavnosti nebo prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva. Moderní areál ročně navštěvuje více než 250 000 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down