06.06.2005 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květiny vhodné pro letní kontejnerovou výsadbu II.

Výraznou květinou, která přímo vybízí pro soliterní výsadbu do velkých květináčů a širokých terakotových nádob je velkokvětá Gazania Gazoo®. Zvlášť elegantní jsou červená s tmavým kroužkem Gazoo® Red With Ring, oranžová s tmavým kroužkem Gazoo® Orange With Ring a žlutá s tmavým kroužkem Gazoo® Yellow With Ring.

Při dobré výživě se gazánie odvděčí širokou a pevnou listovou růžicí s bohatou násadou květů po celé vegetační období až do nástupu zimy. Konečný pěstitel jistě ocení u této série nižší citlivost na nižší intenzitu světla, v jejímž důsledku později zavírá květy. Ve velkých mísách se dobře uplatní směs čistých barev -oranžové Gazoo® Clear Orange, žluté Gazoo® Clear Yellow a krémové Gazoo® Clear Vanilla.

Příjemným zpestřením sortimentu vysazovaných květin je doposud často neprávem opomíjená Diascia Barbeare. Na rozdíl od starých variet je nyní na květinovém trhu naprosto nová série Diascie Flying Colors®, která je velmi odolná na teplotní výkyvy a dobře regeneruje po deštivých obdobích. Je vhodná pro plně osluněná stanoviště i do polostínu. Vyznačuje se velkými květy na krátkých internodiích, bohatou násadou a nepřetržitým kvetením až do zámrazu. Jemný habitus diascií a krásné barevné odstíny nabízí celou řadu uplatnění v okenních truhlících, mísách, velkých kontejnerech, závěsných koších, květinových sloupech a záhonech.
Velmi dobře se kombinují navzájem a s širokým spektrem dalších druhů květin. Při volbě rostlin je vždy třeba mít na paměti, aby byl zajištěn dostatečný životní prostor pro jednotlivé rostliny a nedocházelo k nadměrnému potlačování slaběji nebo pomaleji rostoucích květin robustnějšími druhy, kdy nastává v prvé fázi snížení dekorativního efektu - přehuštění porostu, oslabení rostlin a rozšíření houbových chorob.
Pokud je použit kvalitní profesionální substrát a zajištěna rovnoměrná zálivka uspokojí diascie i toho nejnáročnějšího milovníka květin.

Vzpřímený typ:
Diascia Flying Colors® Appleblossom (bílé květy s růžovým středem) vyniká v sesadbě s jinými varietami (Diascia Flying Colors -Antique Rose,Red, Roccoco

Diascia Flying Colors® Coral (korálová barva) je kouzelná v kombinaci s modrobílou Lobelií Laguna Compact Blue With Eye
Diascia Flying Colors® Apricot (meruňková) výborná solitera do velkých mís a okenních truhlíků, velmi dobře také vyniká v kombinaci s tmavě modrou (Lobelia Laguna Dark Blue), modrou (Bacopa Cabana Blue) a stříbrnou (Calocephalus brownii Silver)

Převislý typ:
Diascia Flying Colors® Red (červená) solitera pro velké mísy a závěsné květináče. Zajímavá je kombinace se žlutou barvou(Bidens Solaire Star, Sanvitalia Cuzco), bílou (Bacopa Cabana,Verbena Babylon) nebo modrou (Bacopa Cabana Blue, Verbena Babylon Blue, Lobelia Laguna Blue)

Diascia Flying Colors®Antique Rose (sytě růžová) je vitální varieta s nádhernou barvou ideální pro soliterní uplatnění. Dobře se kombinuje s bílou (Bacopa Cabana, žlutou (Bidens Solaire Star ) a růžovo bílou (Diascia Flying colors Appleblossom ). Vynikne v sesadbě se stříbrnou (Helichrysum microphylla Lining Silver )

Diascia Flying Colors® Roccoco luxusní květina ideální pro soliterní uplatnění v zorném poli pozorovatele.

Vděčnou květinou pro soliterní uplatnění a sesadby do velkých závěsných košů, okenních truhlíků a velkých mís je Scaevola aemula.
Značnou odolností na nepříznivé počasí, raností a nepřetržitým kvetením po celou sezónu vyniká serie Whirlwind®. Bílá varieta Whirlwind® White je charakteristická bohatým kvetením, stálostí barvy, která se nezvrhává do modré a silným větvením.
Novou varietu Whirlwind® Blue lze použít pro vzájemnou kombinaci s bílou formou do velkých kontejnerů a květinových sloupů. Na stanovišti vydrží obě variety neuvěřitelně dlouho,prakticky po celou dobu sezóny až do nástupu zimy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down