29.04.2005 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květiny a rostliny přímo z Kanárských ostrovů

O tom, že lze nakupovat květiny a rostliny nejen na holandské burze se mohli přesvědčit čeští velkoobchodníci i prodejci 23. a 24. listopadu v pražském hotelu Interkontinental. Cílem prezentace pěstitelů z Kanárských ostrovů bylo představení malého vzorku květin a rostlin, které se v této oblasti pěstují.

Velká část produkce ostrovů přichází totiž do naší republiky anonymně, spolu se sortimentem z jiných zemí přes holandskou květinovou burzu. Podle Ing. Serbuse z Obchodního oddělení Velvyslanectví Španělska lze navázáním dvoustranných kontaktů získat kvalitní sortiment rostlin od konkrétního pěstitele. Přímým kontaktem je možné dosáhnout i stabilní a příznivější ceny než na burze (za předpokladu znalosti cen na burze a dohody s pěstitelem).

Prezentovaný sortiment
Dekorační rostliny
Areca, Cycas, Mascarena, Syagrus romanzoffiana, Veitchia, Latania, Bismarkia, Strelitzia augusta, Strelitzia reginae, Howeia, Rhapis excelsa, Chamaedorea, Hyophorbe, Kalanchoe, Aloe, Euphorbia, Agave.
Kaktusy, sukulenty
Echinocactus, Ferrocactus, Mammillaria, Crassula, Astrophytum, Echinocereus, Echinofossulocactus, Echinopsis, Escobaria, Gymnocalycium, Lobivia, Melocactus, Notocactus, Opuntia, Thelocactus.
Řezaná zeleň
Philodendron pertusum, Dicksonia squarrosa, Philodendron Xanadu, Hoja, Asplenium, Aspagarus miriocladus, Polystichum, Rhumora adiantiformis, Pothos, Pittosporum, Aralia, Cyrtonium Falcatum.
Sazenice sezónních rostlin
Petunia ´Sunpleasure´®, Minipetunie ´Sweet Bells´®, Verbena ´Star Dreams´®.
Řezané květy
Rosa, Anthurium, Strelitzia, Hypericum, Gypsophila, Solidaster, Limonium, Gerbera.
Vodní rostliny
Acorus, Alternanthera, Anubias, Bacopa, Ceratopteris, Cryptocorynes, Cyperus, Echinodorus, Egeria, Hemigraphis, Hygrophila, Ludwigia, Lysimmachia, Microsorium, Myriophyllum, Ophiopogon, Vallisneria.

Vystavující podniky
Ostrovní pěstitele zastupovaly firmy: Invernaderos Alpa, S. L. (dekorační rostliny), Horticultura las Lucanas, S. L. (vodní rostliny), Horticultura Tenerosa (kaktusy), Dragoflor, S. A. (řezané květy), Perez Ortega Planta (dekorační rostliny, kaktusy), Sat 1720 Drago Ltda. (řezané květy, řezaná zeleň), Saboflor, S.A. (řezané květy), Organización de productores cosecheros de Tejina (řezané květy), Plantel, S. L. (dekorační rostliny), Tenerife plantas, S. L. (sazenice sezónních rostlin), Tenerife cactus, S. L. (kaktusy).

Akce se kromě nákupčích z Polska, Maďarska a tuzemských firem účastnil i velvyslanec Španělska Antonio Pedauuyé, předseda regionální vlády Kanárských ostrovů Adán Martí a předseda asociace ASOCAN Leonnart Loven. Na prezentaci se podílela Asociace pěstitelů a vývozců květin a živých rostlin (ASOCAN), Institut pro podporu zahraničního obchodu Kanárských ostrovů (PROEXCA) a Institut zahraničního obchodu Španělska.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down