22.08.2019 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinové novinky z výstavy FlowerTrials 2019

Čtyřiadvacátý kalendářní týden bývá již tradičně termínem, kdy se koná jedna z nejvýznamnějších evropských zahradnických výstav, FlowerTrials. Ve dnech 11. až 14. června 2019 měli návštěvníci z řad profesionálních pěstitelů květin možnost navštívit více než šedesát předních šlechtitelských firem a seznámit se s generativně a vegetativně množenými květinovými novinkami na následující sezónu. I přes nepříznivé počastí se této výstavy letos zúčastnilo více než 7000 návštěvníků ze 66 zemí světa.

FlowerTrials patří už mezi tradiční zahradnické výstavy. Tato výstava je určená především pro profesionální zahradníky a pěstitele květin z celého světa. Proti jiným výstavám má FlowerTrials jednu velkou výhodu. Vystavovatelé nejsou limitováni plochou o rozloze několika metrů čtverečných. Mají k dispozici celé skleníky, kde mají dostatek prostoru na prezentování nových druhů a odrůd květin, bylinek a hrnkové zeleniny. Rostliny jsou v tuto dobu v optimální fázi vegetace, takže je možné hodnotit jejich vzhled v termínu prodeje, ale i výkon na venkovním stanovišti. FlowerTrials trvají čtyři dny, vždy od úterý do pátku 24. týdne v roce. Konají se ve třech lokalitách, v německé oblasti Reinland Westfalen, ale především ve dvou nizozemských lokalitách, Westland a Alsmeer. Více než 60 šlechtitelských firem zde ve sklenících prezentuje novinky, z nichž ty nejzajímavější jsou zařazeny do soutěže Fleuro Star.

Na FlowerTrials není o novinky rozhodně žádná nouze a člověk jen žasne, co se podařilo šlechtitelům vytvořit. V následující části textu budou představeny nejzajímavější novinky letošního roku. Největší posun v sortimentu letniček lze pozorovat u Calibrachoa, která dříve patřila mezi vegetativně množené letničky, které měly jednoduché květy v základních barvách. Jejich obliba ale každoročně roste, protože pěstování Calibrachoa je nenáročné, rostliny jsou méně robustní než Petunia hybrida, listy nelepí a barevná škála je srovnatelná s vegetativně množenými petúniemi. Generativně množené Calibrachoa nabízí americká šlechtitelská firma Pan Američan. Skupina Kabloom™ zahrnuje odrůdy s jednoduchým květem v devíti barvách. Novinkou je odrůda Crave™ Strawberry Star, která má jako první odrůda množená semeny kresbu květu ve tvaru hvězdy.

Text a foto

Ing. Markéta Černá

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down