20.10.2016 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinové novinky z nizozemského veletrhu

Letošní mezinárodní školkařský veletrh Plantarium 2016 v nizozemském Boskoopu opět zaplavila spousta nových kultivarů rostlin. I letos vystaveným rostlinám udílela odborná komise z Boskoopské královské společnosti (KVBC) ocenění v podobě zlaté, stříbrné a bronzové medaile. V následujícím přehledu přinášíme výběr z vystavených květinových novinek.

Coreopsis grandiflora ´Solar Dance´

Novinka s atraktivními velkými květy světle žluté barvy na krátkých stoncích těsně nad svěže zelenými listy. Rostlina bohatě kvete v průběhu celé sezóny, od května do října. Šlechtitelem je Marco van Noort a zástupcem na trhu je německá společnost Cultivaris GmbH.

Digitalis ´Takfoplgo´ (FOXLIGHT PLUM GOLD)

Se svými výraznými barvami rozehraje tato novinka oceněná stříbrnou medailí v zahradě nebo v nádobě na terase nevídanou podívanou. Výrazně růžové květy směřují ven, a proto vyniknou v celé své kráse. Optimální stanoviště je na slunci či v polostínu. Šlechtitelem je Darwin Perennials ze Spojených států amerických a je licenčně chráněna. Odrůdu na trhu zastupuje firma Florensis.

Eupatorium rugosum ´Allmelody´ (LUCKY MELODY)

Novinka s nádherně sněhově bílými květy, které se na rostlině objevují v září. Na rozdíl od jiných druhů Eupatorium lze dobu květu ovlivnit řezem nebo množstvím světla po určitý čas v závislosti na ročním období. Kvetoucí rostliny pak mohou být dostupné po relativně dlouhou dobu. Zástupcem nové odrůdy je nizozemská společnost Handelskwekerij Rene van Gaalen b.v.

Celý text článku naleznete v časopisu Zahradnictví č. 11/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down