13.06.2016 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinové novinky z německého veletrhu

O letošním mezinárodním zahradnickém veletrhu IPM v Essenu jsme již informovali v Zahradnictví č. 3/2016. Německá zahradnická organizace Zentralverband Gartenbau tam společně s organizátory veletrhu IPM 2016 v rámci IPM Innovation Showcase představili rekordních 76 nových odrůd rostlin od 33 vystavovatelů. Některé ze zajímavých květinových novinek vám nyní představíme.

Pericallis x hybrida Senetti®

Společnost Moerheim New Plant BV na veletrhu představila nové hybridy řady Senetti® se zářivými odstíny květů. Rostliny z kolekce Suntory® Collection Europe prospívají při nízkých teplotách a přináší efektní barvy na začátku sezóny.
Květy Senetti® jsou velké, sedmikráskovité a na rostlině se objevují od časného jara až do léta. Rostliny lze po odkvětu prvních květů seříznout pro opakované kvetení později v sezóně.
Nová řada kompaktních odrůd Pericallis vyniká designem a výraznými barvami na začátku jara. Barevná škála květů přechází od fialové s neonově růžovou, přes růžovou protkanou fialovým žilkováním, intenzivně tmavě fialovou, výrazný purpurový odstín po zářivě světlý purpurový tón. Všech pět nových odrůd má přirozený kompaktní habitus. Z nové kolekce Senetti® se na IPM představily odrůdy ´Red´ a ´Grape´, v nabídce jsou dále ´Violet´, ´Magic Blue´ a ´Magic Salmon´.

Celý článek naleznete v Zahradnictví č. 6/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down