15.11.2018 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinové novinky z letošního Plantaria

Mezinárodní školkařský veletrh v nizozemském Boskoopu přináší každoročně řadu inovací a podnětů. Nedílnou součástí je představení školkařských a květinových novinek.

Odborná porota vybírá jen ty nejlepší. Novinky jsou testovány a hodnoceny řadu měsíců před začátkem samotného veletrhu. Hodnoceny jsou zejména stálost kultivaru, zda skutečně splňují parametry, jimiž jsou charakterizovány a v neposlední řadě také způsob jejich prezentace konečnému spotřebiteli. Představujeme vám novinky, které v letošní selekci uspěly a na veletrhu Plantarium byly návštěvníkům prezentovány.

Nepeta ´Bokratune´ (Neptune)

Velmi univerzální kultivar s velkými modrými květy a kompaktním tvarem. Je vhodný do trvalkových výsadeb, pro svůj kompaktní vzhled vytvoří nádherné lemy ornamentálních záhonů. Lze jej vysadit také do nádob samostatně či v kompozici dalšími rostlinami. Listy je možné použít k přípravě čaje. Nepeta ´Bokratune´ (Neptune) dobře snáší plné slunce či polostín. Na půdu není náročná, snese písčitou, jíl i vápenité půdy. Bohatě kvete od léta do podzimu. Dorůstá do výšky 20–30 centimetrů a šířky 20 centimetrů. Na Plantariu byl KVBC oceněn stříbrnou medailí.*

Podle materiálů BIZZ Communications

zpracovala Daniela Urešová

Celý článek si můžete přečíst v časopisu Zahradnictví č. 11/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down