23.03.2022 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinové novinky pro naše pěstitele

Šlechtitelská společnost Syngenta Flowers tradičně prezentuje své květinové novinky v rámci mezinárodní zahradnické výstavy IPM v německém Essenu. Jelikož ale pandemie koronaviru letošnímu ročníku veletrhu nepřála, nabídla nám firma Syngenta Flowers možnost představit své nejnovější květinové novinky prostřednictvím soukromé on-line prezentace.

Tuzemští pěstitelé a prodejci květin mají podle Alexandra Erna, zástupce společnosti Syngenta Flowers, v současnosti jedinečnou příležitost získat pro své marketingové účely kvalitní fotografie prostřednictvím nové on-line fotobanky. Stačí se zaregistrovat na webové stránce https://www.syngentaflowers.com/picture-library a poté lze jednoduše a zdarma stahovat fotografie vybraných druhů a odrůd květin s různou velikostí rozlišení pro praktické využití od nálepek po plakáty. Ve fotobance je zájemcům k dispozici kolem dvaceti tisíc obrázků a registrovaní zákazníci je mohou využít i pro prezentaci vlastního portfolia nabídky květin na svých webových stránkách.

Alexander Ern vyzdvihl ve své prezentaci několik žhavých novinek. Společnost pokročila ve šlechtění bramboříků (Cyclamen) a po spojení s firmou Varinova vybrala to nejlepší z obou sortimentů. Novým směrem, který se stává v Západní Evropě stále oblíbenější, jsou bramboříky vhodné vedle použití v interiéru také pro venkovní pěstování. Zákazníci si mohou pro tyto účely vybrat ze sérií Goblet, Melody Garden nebo Silverado se stříbřitými listy. Rostliny podle A. Erna snesou krátkodobé působení mrazu v rozmezí –1 až –2 °C. Zajímavou novinku v nabídce Syngenta Flowers představuje bohatě kvetoucí odrůda bramboříku Kyoto s pastelovými květy se zvlněným okrajem. Pro výrobu je ideální velikost květináče od 10,5 do 13 cm.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 3/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down