06.06.2005 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinová show

Večer se v katakombách v areálu zámeckého parku uskutečnila velkolepá květinová show, inspirovaná japonskou kulturou. Zájem publika byl obrovský a celé představení se tudíž uskutečnilo hned dvakrát po sobě. Každý, kdo show shlédl musel konstatovat, že její tvůrci odvedli obrovský kus práce a že bylo opravdu na co koukat.

To potvrdil i mohutný závěrečný potlesk. Všichni si sebou odnášeli jedinečný umělecký zážitek, prchavou krásu květin a z nich vytvořených nádherných aranžmá. Příští rok v Lednici určitě opět na viděnou.

hlavni myšlenka:
1) První obraz je situován do poloviny 16. století (kolem roku 1550). Renesanční Evropa v tomto období vzkvétá, rozvíjí se humanismus a vědy. Japonsko je charakterizováno především samuraji, kteří jsou oblečeni do těžkých zbrojí. Odlehčené květinové modely evropských mužů s nimi kontrastují. Obě skupiny modelů jsou na scéně současně a jeden druhého si absolutně nevšímají. Na scéně se objevují pouze muži.

2) Druhý obraz se odehrává na přelomu 17. a 18. století, tj. na přechodu baroka a rokoka. Evropa je uchvácena japonskou kulturou a dochází k čilému obchodu mezi oběma kulturami. Do Evropy se z Japonska dostávají především umělecké předměty, látky a čaj, opačným směrem proudí knihy, nářadí a evropské zbraně. Na scéně se objevují na každé straně 2 muži a jedna žena. Dochází k čilé výměně jednotlivých komodit stylizovaných do podoby aranžmá.

3) Třetí obraz se soustředí především na ikebanu na straně japonské a na straně druhé předvádí absolutně kontrastní evropská aranžmá doby konce 19. a počátku 20. století.
Na scéně se objevují pouze ženy a každá skupina tvoří samostatně.

4) Čtvrtý obraz představuje moderní dobu, kdy jsou rozdíly téměř setřeny, zobrazuje běžný život a objevují se zde kytice a vazby inspirované ikebanou v jednoduchém až minimalistickém, moderním duchu. Nakonec přichází svatební pár – evropský ženich a japonská nevěsta – představují proces globalizace soudobého světa.

ve stručnosti:

Pořadatelé:
Svaz květinářů a floristů
Zahradnická fakulta MZLU
Provozně ekonomická fakulta
(zabezpečení sponzorů, vyřizování agendy)

Realizace:
o v předmětech Floristika I. a II. na ZF MZLU v Lednici vznikla myšlenka květinové show Japonské inspirace,
o tvůrci libreta byli studenti Adam Baroš a Stanislava Prosová, pod vedením Ing. Jiřího Martinka, Ph.D. a Ing.Tatiany Kuťkové, CSc.,
o na tvorbě květinových modelů se podílelo velké množství studentů ZF MZLU pod vedením Ing. Jiřího Martinka, Ph.D., Ing. Jarmily Neugebauerové, Ph.D., studentek Jany Pohorské a Kateřiny Thomayerové ,
o přípravy probíhaly už od minulého semestru, vlastní realizace trvala 2 dny velmi intenzivní práce.

Sponzoři:
o Hlavní mediální partner – Český rozhlas Brno
o Mediální partneři – časopisy Floristika, Zahradnictví
o Partneři
§ Pronuptia de Paris, Brno – dodavatel šatů
§ Areca Exotic Flora – Pavel Matěcha, Liberec – generální sponzor řezaných květin – dodali 90% květin a všechny ve vynikající kvalitě
§ Rosa, Brno – dekorace a umělé květiny – sponzor košíků a dalšího proutěného zboží
§ Ján Balko, Brno – Velkoobchod květin – sponzor řezaných květin, hrnkových rostlin a doplňkového zboží
§ Tylex Letovice a.s. – sponzor textilií
§ Garden Studio, Brno – sponzor technického materiálu
§ Importflora, Brno – sponzor řezaných květin
§ Tiskárna Adámek, Břeclav – sponzor tiskovin
§ Oriflame , zastoupení Brno - sponzor líčení

o Modelky byly nalíčeny vizážistkou paní Kočkovou, která získala 2. místo na mistrovství vizážistů České republiky v roce 2003.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down