21.01.2005 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinářství nebo designérské centrum?

Německý Pasov se svými 20 000 obyvateli má 25 květinářských obchodů. Většina z nich spadá do běžného standardu, ale jeden se vymyká - Blumen Werkstatt OHG, jehož majiteli jsou Josef Küblbeck a Oliver Storz, absolventi mistrovské floristické školy.

Oba se na chodu prosperujícího obchodu podílejí stejným dílem, i když mezi odbornou veřejností je více znám Oliver Storz, Mistr SRN ve floristice za rok 2000.
Obchod – lépe by bylo říci designérské centrum - se nachází nedaleko středu města (v Pasově je vše blízko historického středu), na ulici Theresienstrasse 34. Obchod zaujímá přízemí domu, včetně uzavřeného dvorku a zadního traktu, takže při průchodu prodejní plochou se pohybujeme po tvaru ležatého otevřeného U. Celková plocha představuje 200 m2. Během roku jsou zde zaměstnáni tři pracovníci, v sezóně se jejich počet zvyšuje v průměru o další dva.
Samostatnou kapitolou je uzavřený, částečně krytý dvorek, kde se nachází mnoho zahradních prvků, rostlinného a floristického materiálu, hotových vazeb, ale je i místem, kde se konají, jak pracovní setkání, tak i, při pěkném počasí, floristické semináře. Semináře – kurzy jsou především jednodenní a během roku se jich uskuteční 6 až 7, vždy na určité téma, například svatební kytice, Vánoce, ale také na méně obvyklá, jako je výzdoba místnosti, stolu … vždy pro 15 posluchačů. Při větším počtu frekventantů se již těžko zvládá jak vlastní teoretická i praktická výuka, ale potřebný pracovní prostor není dostatečně veliký.
Hlavní jejich náplní je navrhování a zařizování jednotlivých místností, bytů, kanceláří, podniků, restaurací, ale i domů. To vše v úzkém spojení s rostlinným materiálem.
Designérské centrum navrhuje a dodává vše, počínaje nábytkem, doplňky, sklem a porcelánem, včetně květin, které hrají prim při každé realizaci.
Pro zařízení interiérů nepoužívají nábytek sériové výroby. Spolupracují se špičkovými návrháři z resortu nábytkářského, sklářského a porcelánu a mnoho prvků, které používají, jsou zhotoveny na míru podle jejich návrhu a přání. Zařízení se podílí osmdesáti procenty na jejich celkovém zisku, dvacet procent připadá na květiny a rostliny.
V obchodu najdete vše – ubrusy, textilní výrobky, ale i ubrousky, sklo a porcelán se stejným dekorem, především rostlinným a tak, chcete-li udělat radost například kaktusáři, můžete zde koupit hrneček, kde máte dojem, že vás popíchá. Jemné rostlinné prvky jsou nenápadné, decentní a přesně zapadají do určitého prostředí.
Vazbu dělají na zakázku, pouze malá část aranžmá je připravena dopředu pro běžnou nabídku. Při floristických pracích používají v poměru 1 : 1 jak živé, tak umělé květiny vysoké kvality. Počet zhotovených prací za rok prý nelze spočítat.
Ke drahému obchodu patří i drahé odborné floristické publikace.
Přesto, že jejich služby spadají do vyšší cenové skupiny, nemají o zákazníky nouzi. Již dnes mají rok 2004 plně pracovně obsazen a budete-li mít štěstí (a dostatek peněz), možná že na vás řada přijde v roce 2005.
Obchod – to je jako návštěva umělecké bytové galerie, kde ladí vše se vším. Jednotlivé místnosti tvoří buď samostatný celek nebo pohledy na různá zákoutí. Aranžmá prostoru se mění jednou za dva měsíce a v případě velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce, dochází k úplné obměně.
K dobrému jménu patří i mít zařízení od této malé, nenápadné, ale vynikající firmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down