Květinářské a floristické dny přiblížily EET

Tradiční Květinářské a floristické dny se tentokrát odehrály ve dnech 13. a 14. ledna 2017 v Českých Budějovicích na Střední odborné škole veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Pořadatel akce, Svaz květinářů a floristů ČR, připravil pro účastníky ve spolupráci se zástupcem Ministerstva financí přednášku na velmi aktuální téma elektronické evidence tržeb – EET.

Jak se posluchači dozvěděli, je EET rozdělena do čtyř fází, z nichž první platí od 1. 12. 2016 pro stravovací a ubytovací služby, druhá fáze pro maloobchod a velkoobchod vstoupí v platnost od 1. 3. 2017 a další dvě fáze jsou naplánované na rok 2018. Jednotlivé fáze se vztahují k určité podnikatelské činnosti, například pěstitelé, kteří prodávají vlastní výpěstky, mají povinnost začít s evidencí až od 1. 3. 2018. Ti, kteří mají například v zahradním centru doplňkově také kavárnu nebo restauraci, musejí už tyto tržby od prosince loňského roku povinně evidovat. Přednáška o EET byla velmi zajímavá a podnětná, o čemž svědčil nespočet dotazů ze strany posluchačů.

Za floristickou sekci vystoupila Ing. Klára Franc Vavříková, která se podělila o své dojmy z loňského mistrovství Europa Cup v Janově a v druhém vystoupení přiblížila seminář pro učitele floristiky v Lednici na téma Vánoce.

Druhý den čekaly na účastníky dvě zajímavé exkurze do Zahradnického centra Ferenčík v Českých Budějovicích, které patří do Sdružení Zahradnických center, a produkčního zahradnictví a prodejny Františka Bauernöpla v Kaplici.*

Více informací se dozvíte na stránkách časopisu Zahradnictví a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down