19.02.2018 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinářské a floristické dny nabité informacemi

Svaz květinářů a floristů České republiky letos pozval své členy v rámci Květinářských a floristických dnů do moravského Valtického podzemí, kde se kromě zajímavých přednášek v dopoledním bloku odehrála i valná hromada. Druhý den pokračoval program odbornou exkurzí v zámeckém skleníku v Lednici, kde účastníky provedl zahradník lednického parku Ing. Oto Bernard.

V rámci odborných přednášek vystoupil Ing. Pavel Kreipl, CSc. z Institutu ochrany osobních údajů, z. ú., a seznámil účastníky s nařízením EU o ochraně a zpracování osobních údajů (GDPR), které vstoupí v účinnost od 25. května 2018. GDPR přináší řadu nových povinností a sankce za jejich neplnění. Z nařízení například vyplývá, že se osobní údaje musí zpracovávat s jasným účelem, musí k tomu být zákonný důvod. Osobní údaje je potřeba podle nařízení chránit pomocí vhodných technických nebo organizačních opatření před neoprávněným či protiprávním zpracováním a před náhodnou ztrátou, zničením nebo poškozením. Mimo jiné se posluchači dozvěděli, že je povinností ohlásit únik osobních údajů do 72 hodin od zjištění události.

Zajímavou přednášku týkající se nové rostlinolékařské legislativy si rovněž připravil Ing. Michal Hnízdil, ředitel Sekce rostlinolékařské péče ÚKZÚZ. Mimo jiné připomněl, že podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů § 38b může ÚKZÚZ na základě podnětu Svazu květinářů a floristů České republiky zdarma registrovat účinnou látku v rámci minoritní registrace.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down