05.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinářské a floristické dny 2019

Ve dnech 22. a 23. 2. 2019 se v Praze uskutečnily Květinářské a floristické dny a členská schůze Svazu květinářů a floristů České republiky z. s. (SKF ČR) 2019. Členské schůzi, která se konala v Jiráskově vile v Botanické zahradě Střední odborné školy Jarov v pražských Malešicích, předcházely odborné přednášky pro členy SKF ČR.

Ing. Tomáš Růžička se věnoval novinkám v oblasti zdraví rostlin. Hovořil o nových významných karanténních škůdcích a chorobách, zmínil například bakteriózu Xylella a její rozšíření ve světě a v Evropě. V diskusi zazněl problém malého počtu či dokonce neexistence ochranných látek proti chorobám a škůdcům. Druhou část přednášky, zabývající se aktuální fytosanitární legislativou, vedl Ing. Michal Hnízdil z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Mezníkem se stane 14. 12. 2019, kdy dojde ke změně v potřebě vydávat rostlinolékařské pasy. Bude vymezeno přechodné období do roku 2023, a to u pasů, které budou vydané před datem 14. 12. letošního roku.

Mgr. Martina Kovaříková ze společnosti Know How Klub s. r. o. přítomným představila zásady, zkušenosti a příklady dobré praxe z oblasti on-line marketingových nástrojů, jako jsou Facebook nebo Instagram, zaměřených na problematiku květin.

Text

Tomáš Svoboda,

tajemník Svazu květinářů a floristů České republiky z. s.

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 4/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down