13.02.2018 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní osivo je klíčem k úspěchu

Tradičně po dvou letech upořádala ve Strakách na Nymbursku akciová společnost SEMO seminář pro tuzemské pěstitele zeleniny. Představila tam portfolio nabízeného osiva, včetně mnoha novinek, i jeho úprav a nechybělo ani shrnutí aktuálních problémů sezóny 2017. Nově zastupuje společnost SEMO a. s., kromě japonské šlechtitelské firmy Takii a nizozemské Pop Vriend také slovenskou osivářskou firmu ZELSEED spol. s r. o., do které kapitálově vstoupila v létě 2017.

Představení nových odrůd se chopili Ing. Jan Prášil, ředitel SEMO a. s., společně s Ing. Vladislavem Janečkem, obchodním zástupcem SEMO pro profesionální trh. O chorobách a škůdcích v druhé půli semináře hovořil Ing. Jaroslav Rod, CSc.

Ing. Prášil hovořil o úpravách osiva, které akciová společnost SEMO nabízí. Kromě moření je to například předklíčení osiva petržele, celeru nebo máku. Tímto ošetřením se významně urychlí vzcházení. U salátů nabízí u vybraných odrůd peletované osivo se speciálním ošetřením pro optimální vzcházení i při vyšších teplotách.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 2/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down